• |
ide | kryesore

Cardi B akuzohet për homofobi

-Instant, Paparazzi, Slider

Një përdorues i rrjetit social Twitter ka bërë një postim ku akuzon reperen e famshme Cardi B se është homofobe dhe transfobe pasi kjo e fundit u shfaq në një episod të serialit “Love, Victor”.


Përdoruesi nuk ka asnjë fakt apo provë që vërteton se reperja nuk e mbështet komunitetin LGBT+ dhe ky detaj e irritoi edhe më tepër artisten.Cardi B ka reaguar menjëherë me një sërë postimet duke shpjeguar me detaje përse komente të tilla nuk duhet bërë ansnjëherë.

“Kam thënë disa gjëra më parë për të cilat nuk jam krenare por nuk pranoj të më quajnë homofobe apo transfobe. Nuk e mbështes komunitetin LGBT+ sepse kam fansa që janë gay por sepse të gjithë kanë të drejtë të shprehin hapur seksualitetin e tyre pa e patur të vështirë” -shkroi ajo e irrituar.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *