• |
ide | kryesore

Detaji që tradhëtoi Thaçin në fjalën para kombit (foto)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mbajti të hënën njw fjalim para popullit që u shit si live por në fakt nuk ishte i tillë. Por ne fakt një detaj i vogël e ka tradhëtuar.

Një sy i kujdesshëm ka vënë re se kur fjalimi filloi të transmetohej në orën 20:00 të së hënës, akrepat e ores që mbante në dorë shënonin shifra të tjera. Në dorën e tij ora shënonte 15:50 dhe xhirimi vazhdoi deri në 16:45.


Ndonëse xhiroi rreth 1 orë, për qytetarët u shfaq vetëm 18 minuta fjalim.

Ndoshta regjistrimi i fjalimit lidhet me faktin se atë ditë, kryeministri Rama kishte njoftuar që do të mbërrinte në Kosovë për të takuar figurat e politikës dhe xhirimet mund të jenë realizuar paraprakisht që darka te lihej e lirë për kryeministrin e Shqipërisë.

7 Comments

 1. Booo..
  lajm per gomeret.
  E cfare ka ketu per ‘ TU TRADHETUAR’ ???
  Qe intervista ishte bere me perpara ? E cfare pastaj ?
  Keta te lapsit te hapin barkun me keto lloj lajmesh.

 2. BRAVO STAFI I LAPSI.al JENI SHUME TE MIRE, KY HASHA ME ZAGARET E TIJ ,DULLA K’OTI ISA MORINA DHE BATON HAXHIU E RREZUAN QEVERINE LEGJITIME TE ALBIN KURTIT TANI NGA SIKLETI EDHE GENJEN HAPUR-E VETMA ZGJIDHJE ESHTE TE KTHEHET ALBIN KURTI KRYEMINISTER DHE DITMIR BUSHATI PRESIDENT I KOSOVES

 3. Po pse je mërzitur more “kali i Skënderbeut” ?
  Njoftimi zyrtar ishte se ky fjalim do të ishte live, e ky detaj e zbulon gënjeshtrën.
  Në fakt mua nuk më tërhoqi vëmendjen ky detaj mashtrues i nivelit të zakonshëm për kësij politikanësh.
  Ajo që më tërhoqi vëmendjen më shumë, ishte që Thaçi hiqej sikur po fliste live pa tekst, por nga intonacioni monoton i zërit, kuptohej se ai po lexonte një tekst të shkruar më parë

 4. Sa qenkan merzitur meribaziket per kete shtitje neveritese te nje presidenti qe i drejtohet “kombit” me nje fjalim te montuar!

 5. he mo dhe ju!!
  i shkreti e ka ble te tezgat!!ora nuk funksionon mirë!!
  ka mundësi që thaçi nuk e njef fare orën prandja shihni këto gabime!!
  omos u bëni dh eju grericësa kot më kot!!
  ai foli aq bukr sa të merte të dhjerët kur e dëgjoje!kjo ka rëndësi!!
  nuk osht hajdut i qut dhe pikë!!
  këta dun me e fut në burg për vrasje!?
  po të deshin me e fut me të vërtetë!?
  e kishin pyt se ku i gjeti paret e shtëpisë së re!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu