• |
ide | kryesore

Edhe Belinda Balluku preket nga virusi i elisizimit: Rama zbulues talentesh

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

As ministrja Belinda Balluku nuk i ka shpëtuar virusit të femrave rilindase që adhurojnë Edi Ramën. Pas Elisës që e quajti Skënderbe, pas Mimit që e shpalli artist me famë botërore, pas Milvës që i dha titullin “brandi” ndërkombëtar i Shqipërisë, Belinda e ka etiketuar si zbulues talentesh ritmin e të cilit vështirë ta ndjekësh.  Ajo duke i kthyer përgjigje skeptikëve që sipas saj kanë deklaruar se kjo është qeveria e drejtoreshave dhe zv. ministrave deklaroi: “Edi Rama ndër vite ka qenë një person që ka zbuluar talente jo bazuar në bindjen politike por në punën që ata kryenin… Shumë njerëz që nuk e kanë perceptuar kurrë se do ishin aty. Unë nuk kam asnjë ego politike, por kam një plan të rëndësishëm. Ne nuk presim shirita, ne inspektojmë. Është e vështirë të ndjekësh ritmin e Edi Ramës por do ia dalim”, tha në ABC Neës, Balluku, e cila ka ende shumë punë për të kapur majat e Elisës.


©Lapsi.al


12 Comments

 1. Dhe sot unë po bëj publike numrin e dosjes së Edvin Ramës të dënuar në Paris, në vitin 1993, që është AL.1961138/A.

  Ndaj sot unë i bëj thirrje Prokurorit të Përgjithsëm që ti kërkojë Ministrisë së Drejtësisë Shqiptare, të bëjë identifikimin e numrit të dosjes së Edvin Ramës, të cilin unë e akuzoj si njeri që është burgosur në Paris për vjedhje të ikonave.

  Ti merren gjurmët e gishtave me emrin Edvin dhe t’ia dorëzojë Ministrisë së Drejtësië franceze dhe jo policisë franceze.’

 2. Kjo pat e pavlere pervecse te tundi te ndenjurat e shemtuta, nuk e di ku do zhduket bashke me ndytesiren qe kemi prej 7 vitesh..

 3. PO E ZBULOJ ELVIS ROSHIN ARMAND PRENGEN AGIM KAJMAKUN SAIMIR TAHIRIN MARK FRROKUN TOM DOSHIN RRAHMAN RRAJAN ETJ ETJ

 4. Zbulues talentesh se sbuloi me vonese nje baxhelle si TY , lope kurve qe dini vetem te mbani karriget me kurveri dhe pastrim parash dhe jo me zotesi profesionale , prandaj Shqiperia eshte ketu ku eshte qe perbuzet dhe qendron e fundit ne cdo gje .
  nje shtet me 3 milion banore jemi apo sjemi brenda dhe me pasuri natyrore dhe vuajme per bulen e gojes .
  30 vjet tranzicion dhe cfar prodhuam , nje klase politike korruptive qe ka prodhuar shtresa korrptive ne cdo zyre shteterore , drejtesie , etj . Spo dine si e fshehin vjedhjet dhe vetem me vedeklarime po dalin pis e jo me se cfar nuk kane deklaruar ………….

 5. ku populli dhe te rinjte sidomos shohin se kush i udheheq dhe kush ecen perpara dhe ben karriere ne shqiperi dhe i vjedh te ardhmen demoralizohet dhe ndihet i pashprese, sepsesi ne ps ne pd dhe ne lsi ka vetem bushtra dhe meshkuj kurva te cilet me asnje merite profesionale ndohen aty ku jane, keshtu ndodh edhe ne gazetari, ne biznese private, funksionon vetem kurverizmi dhe jo profesionaliteti ose shkollla me rezultate te mira. kur sheh elisa spiropalin, ket ktu lart, grida dumen e ca te lsi te vjen per te vjell, per te qare se cfare po i bejne shqiperise. Nqs se ne do benim adn e politikanve shumica dalin hebrenjt sllav vllah italian dhe shum pak shqiptar. zoti na ndihmofte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu