• |
ide | kryesore

Ambasadorja amerikane mbledh në rezidencë Metën, Ramën dhe Bashën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Festa Pavarësisë së SHBA ka bërë bashkë të gjithë krerët e politikës shqiptarë. Ata janë takuar në rezidencën e ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim.

Lapsi.al mëson se në takim kanë shkuar Presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, kreu i PD, Lulzim Basha dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.


Mungon kryeparlamentari Gramoz Ruçi.

Ndryshe nga vitet e tjera, për shkak të pandemisë së koronavirusit, këtë herë të ftuar janë shumë pak persona. Darka ishte parashikuar të mbahej ditën e nesërme, por për arsye që ende nuk dihen takimi është zhvilluar sot.

2 Comments

  1. Dhe sot unë po bëj publike numrin e dosjes së Edvin Ramës të dënuar në Paris, në vitin 1993, që është AL.1961138/A.

    Ndaj sot unë i bëj thirrje Prokurorit të Përgjithsëm që ti kërkojë Ministrisë së Drejtësisë Shqiptare, të bëjë identifikimin e numrit të dosjes së Edvin Ramës, të cilin unë e akuzoj si njeri që është burgosur në Paris për vjedhje të ikonave.

    Ti merren gjurmët e gishtave me emrin Edvin dhe t’ia dorëzojë Ministrisë së Drejtësië franceze dhe jo policisë franceze.’

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu