• |
ide | kryesore

Publikohet HARTA/ Sa ishte Shqipëria në kohën e Skënderbeut

-Instant, Arkiva, Dossier

Arkitekti Artan Shkreli ka publikuar së fundmi një hartë që paraqet territoret e Arbërisë në vitin 1452, kohë kur në trojet shqiptare qeveriste Skënderbeu.


Përmes një postimi në “Facebook”, Shkreli komenton se harta është ne kulmin e rezistencës shqiptare ndaj osmanëve, nga Gjiri i Kotorrit ne Gjirin e Lepantos, dhe zemrën e saj me Skënderbeun.


7 Comments

  1. Te pakten arkitekti Shkreli tja leje historin nacionaliste, historianeve e ai te japi kontributin e tij nacionaliste, ne fushen e ndertimeve. Sepse nuk rezulton te kete shkelqyer ne kete fushe por ne ate te perfitimeve personale. Sa here qe keta njerezit e kryeministrit meren me historine folklorike pritet ndonje mega skandal koroptiv

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu