• |
ide | kryesore

VIDEO/ Gazetarja e CNN grabitet LIVE gjatë raportimit

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit, Video

Gazetarja braziliane, Bruna Macedo, e cila punon si korrespondente për CNN, ra viktimë e një grabitjeje, ndërsa ishte duke raportuar LIVE për rritjen e nivelit të ujit në Sao Paulo, për shkak të shirave.


Sikurse shihet edhe nga video, grabitësi e kishte pikasur viktimën e tij edhe ishte duke e parë për rreth dy minuta, para ngjarjes. Në fillim, gazetarja mendoi se njeriu i pastrehë me kapuç thjesht dëshironte të fliste me të dhe kështu ajo e përshëndeti.


Disa sekonda më vonë, ajo kuptoi se qëllimet e tij nuk ishin vetëm miqësorë, pasi nxori një thikë dhe kërkoi që ajo t’i jepte telefonat e saj celular. Gazetarja i dha atij të dy telefonat e saj. Për fat të mirë, gazetarja nuk pësoi lëndime, por ndodhet në gjendje shoku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu