• |
ide | kryesore

Akuzat për vjedhje 1-miliardë euroshe tek rruga Milot – Fier, reagon Rama

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama iu përgjigj zërave kritikë qe vijnë nga opozita sa i takon projektit për rrugën Milot-Fier.

Përmes një mesazhi në “Twitter” Rama theksoi se nuk ka fjalë për gjuhën e turpshme që përdoret për këtë çështje.


Nuk kam fjalë për gjuhën e turpshme të atyre që duan të qeverisin Shqipërinë e sulmojnë me fjalët më të ulëta projektin Milot-Fier ende pa nisur mirë gara ndërkombëtare!Këta që fjalën e vjedhje e kanë në majë të gjuhës për çdo punë,si duket vetëm kanë vjedhur kur qeverisnin #TURP”, shkruan Rama.

Lexo më tej: 

Denoncimi nga radhët e PD: Çdo makinë do paguajë 17 euro për rrugën Milot-Fier që shpalli Rama 

Hapet gara 1.2 miliardë euro për Milot-Fierin, si e justifikon Rama PPP-në e radhës 

59 Comments

 1. Nqs Milot Fier 1 Miliard,ku shumica e rruges eshte e ndertuar dhe eshte terren fushor, po pjesa tjeter nga Fieri ne kufi me grekun, qe eshte terren malor, e qe duhen tunele ,ura etj, sa i bie te na kushtoje? 10 miliard euro? dhe sa vite i bie te perfundoje? Dhe me shqetesuesja, pse nuk kalon ne bregdet edhe nga FIeri ne Sarande, por e shmmang qellimisht bregdetin e jugut,?Pra kjo rruhe po behet qe verette te kemi turiste apo qe turistet t’ia dergojme grekut, dhe ti largojme nga riviera?

 2. Ky edhe na vjedh,edhe ben sikur po i biem ne qafe ne taksapaguesit qe do duhet te paguajme kete rruge. O idiot lere Bashen se sna intereson ca thote ai,po na kthe pergjigje ne popullit. Ste mjaftuan qindra milione euro qe vodhe por do te besh dhe nje mega vjedhje te fundit qe te kesh leke qe te korruptosh gjyqtaret nderkombetare kur te vije koha per te dhene llogari e te perfundosh ne burg?

  1. Po ta kuptoni se çpo thoni do qeshni me veten tuaj o lexues idiot . Njeri thote ka vjedh me shume Basha me rrugen e kombit , tjetri thote ka vjedh Rama me shume .jeni per te qesh e per te qare me oiiii . Lereni militantizmin menjene . Keta te gjithe po na vjedhin dhe po na perdorin si kavie . Ne zihemi e ata fryjne xhepat . Ngrihuni , te behemi te gjithe se bashku kunder te gjithas kurvave te politikes , ndryshe ne bythe do ta kemi tere jeten . Kuptohet here do na e fus njeri e here tjetri , me rrotacion . REVOLUCION O VLLEZER , VETEM REVOLUCIONI BON DERMAN .

   1. ke shume te drejt . Mire qe po na vjedh hashiqare por ky biri i kurves anet tall edhe menderen me te te gjithe ne . Ca e shajne palloshin mavi e ca shajne bukuroshin blu . Ne fund te gjithe e kemi mren , per ata ne jemi vetem sherbetore pa te drejta , ose me sakt ata na trajtojne si skllever . Mo turp nuk ka ku te veje . Tamam po na trajtojne si kavje eksperimentale .

   2. Ik mor idiot, tani që po thyen qafën prej mutësirave që nuk i ka bë kush në glob, ty qorri të dukeshkan njëlloj

    1. Nuk di nese duhet te qesh apo te qaje me shume me militant si puna jote . Thjesht je nje idiot qorr per tu meshiruar o militant idiot . Pastaj mos thuaj pse po me trajtojne putane , ti u vetofrove o kurve .

     1. hahahahahaahaaaahaaa ….. sa idiot je . na kane shkerdhy te gjitheve pa perjashtim o kar . Kete doja te thoja qe ne fillim . Sido te rrotullohemi e kemi ne bythe dhe politika del e paster . Ngrihu te bejme rrotacion me politiken o i mjere .

 3. Norvegjia i hap ne 15 korrik per Schengen / EEA keshtu qe nuk thote ndonje te re Basha, ne 1 gusht i hapen Shqiperise keshtu qe mblidhni leket per kurven Europe.

 4. Rruga e Kombit 115km 1,2 miliarde dollare. 11,2 km tunel,8 km ura ,u cane malet permes kurse Milot -Fier 62 km do te kaloje ne trasene egzistuese pra shumica eshte e ndertuar, asnje tunel, e gjitha ne fushe , 52 km rruge e re 1,2 miliarde euro. Dhe thuhet se ne rrugen e Kombit u be korrupsion i madh. Po kete ca ta quajme?

  1. KJO LLOGJIKE QE BENE TI ESHTE E SAKT . POR NE FAKT TREGON NJE TE VERTET APSOLUTE QE TE DY PALET PO JA FUSIN POLULLIT SA KRAHU . KETU DEL EDHE NJE E VERTETE TJETER , SA ME SHUME KOHE KALON AQ ME E MADHE BEHET VJEDHJA E QEVERISE NE PUSHTE EDHE PSE PARA TYRE PREMTOHEJ DREJTESI DHE SE DO DENOHEJ PARAASDHESI . PO NUK I VUME KEMBET ME NJE KEPUCE KETYRE ZHULSAVE TE POLITIKES , ME THELLE DO TA HAME .

   1. O idiot, nuk ka dy palë, ka vetëm Edvin kristaq hajduti, biles edhe ti paguhesh prej parave që ka vjedhur ky langaraq.

    1. IK MOR TE QIFSHA ROPT TY, RAMES ,MAVIVE DHE GJITH IDIOTEVE SI PUNA JOTE . PRANDAJ BEJNE PALL KURVAT E POLITIKES SE EKZISTOJNE AKOMA MILITANT KURVA SI PUNA JOTE

     1. Vetëm një militant idiot mbron qeverinë duke vendos shenjën e barazimit midis qeverisë që vjedh dhe opozitës që ka çelësat e kashtës,

      Ti mut vetëm të shash di.

      Nqs qenke kaq i qut, na jep ndonjë zgjidhje, apo barazimi është zgjidhja jote, të gjithë janë njëlloj.

      Vetëm një qorr, parrazit, militant i paaftë për të bërë ndonjë punë të ndershme nuk ka parë:

      1 Kriminalizimin e Parlamentit.
      2 Hashshizimin e gjithë shqipërisë.
      3 Dy ministra të brendshëm të lidhur me trafikun e drogës.
      4 dhjetra kryetarë bashkish me lidhje apo të arestuar për krime.
      5 Kriminalizimin e policisë dhe administratës së lartë shtetërore, me njerëz të lidhur me krimin apo të paaftë nga ana profesionale.
      6 Vjedhjen në çdo tender e PPP apo koncesione.
      7 Blerjen e të gjitha mediave dhe televizioneve kombëtare që ta kanë trullosur trurin ty dhe idiotëve si puna jote.
      8 Largimine 400 mijë shqiptarëve në 7 vjet, (po kaq shqiptarë u larguan nga Kosova pasi u pushtua nga Serbia, por nga viti 1912- 1955), pra atë që nuk e bëri Serbia në afër 40 vjet e bëri edvin serbi në 7 vjet.
      9 Shtimin e kushteve për nisjen e negociatave, nga 3 në 213, në 15 sot.
      10 Rritjen disa herë të taksave e tatimeve.
      11 Mos rritja e pagave e pensioneve, as sa 1/20 e qeverisë së mëparshme që në katër vjet paga e mësuesve, infermierëve etj u rrit afërsisht 80%.
      12 Mbushjen e administratës dhe bashkisë me militantë të paarsdimuar që si punë kanë ndotjen e portaleve me propagandën e rilindjes, por duke qenë të paaftë e idiotë keni bërë të kundërtën, kemi parë se çfar lloj muti paguhet nga rilindja me taksat tona.
      120 milionë gjba e Becheti, pallati i vjehrit të lulit, e tj gjyqe që shteti yt rilindas u detyrohet qytetarëve që kanë fituar në gjykatat europiane.
      14 Shkatërimin e stadiumit qemal stafa
      15 dhe kulmi: Shkatërimin e Tatrit Kombëtar.

     2. E KUSH I MOHOI KETO QE THUA TI? TI KE SHKRUJT VETEM 15 PIKA , NDERSA UNE JAM NE GJENDJE TE SHKRUAJ 150 KURVELLIQE TE TILLA PER PALLOSHIN E ANETES . POR DUHET TE SHKRUASH EDHE ÇA BONE QEVERIT E TJERA ME PARE . EDHE ATO VODHEN , ME PAK SE KY POR NA VODHEN GJITHSESI . EDHE UNE KETE PO TE THEME QE QEKA NE ÇDO MANDAT QE KEMBEHEN NA VJEDHIN ME SHUME . A NUK KA ARDH KOHA TJA U QIME ROPT TE DY KRAHEVE? ME PAK FJALE , PO KE BYTHE HAJT TE NGRIHEMI NE REVOLUCION DHE JO TE THEMI KY VODHI ME PAK E KY ME SHUME . TI THEMI STOP KURVAVE TE POLITIKES , STOP MILITANTIZMIT . TI KERKON ZGJIDHJE ?????? REVOLUCIONI DHE SHFAROSJA TOTALE E KURVAVE TE POLITIKES ESHTE ZGJIDHJA .

 5. Rritje rrogash.Depolitizim i administrates.Cilesi me mire ne spitale,ne arsim.Te mos flasim per drejtesi e polici e ushtri e siguri mjedisore,ushqimore,detare,kufitare,monetare.Keto jane per tu bere nga qeveria dhe jo PPP 1 miliard pa pike vlere.O pika ty me planet afat mesme e afatgjate.Ty po te ngordhin lopet e delet.Po se harrova per mbyllje ngordhe dhe turizmin

 6. Deri sa eshte investim privat , te ndertohet sa me pare.
  Kemi dale te gjithe jashte shtetit, nuk ka rruge me investim privat pa pagese

  1. O lab gjysme opinge. Nuk eshte privat. Privati vetem sa e nderton dhe per dhjete vjete duhet ti paguhen kestet ndertimit. Nga parate tona sigurisht dhe si thele mbi bisht i jepet edhe 35 vjet shfrytezim. 9 euro per 100km me tvsh. 3 here me e larte se kufiri optimal dhe dy here me i larte se kufiri maksimal i llogaritur . Jeni ne terezi? Njehere e paguajme rrugen kur e ndertojme, te dyten kur paguajme taksen e qarkullimit, dhe e treta e verteta tek trau i privatit .Qija ropt

    1. E ke gabim, Vlora ka qenë qendër e antikomunizmit që në 1943, prandaj u mblodhën të gjithë krerët e PK në vlorë për të dëmtuar të djathtën.

     Si vlora është gjithë Shqipëria 50 vjet, e degraduan racën shqiptare, që edhe ashtu siç ishte pa komunizmin, jo se ishte noj far soji, jemi vetëlavdëruar pa e ditur se ishim injorantë.

 7. ME KUJTOHET SHUME MIRE KUR DEKLAROJE SE RRUGA E KOMBIT ESHTE RRUGJE QE STE CON GJEKUNDI NE FAKT PER TY ASHTU ESHTE, SA PER RRUGEN MILOT FIER DUHET TA BEJE MBRENDA MANTATIT TEND JO THJESHTE KONTRAT VJEVJE NE VITE FUSHATE CFAR BERE 7-VITE AS 4 KM RRUR KOMBETARE SI KE BERE PD NE PUSHTET BERI RRUGEN E KOMBIT PO THUAJ SE E MBARUAR VETEM PER TE MBLEDHUR LEKET TY RRUGA E ELBASANIT 90% E MBARUAR DHE PER 4 KM RRUG HODHE SA 1/4 E GJITHE RRUGES DHJET HERE KE KALUAR FONDE DHE AKOMA SE KE MBARUAR. BAJPASIN E FIERIT 80% E BERI BERISHA DHE TI NE 7- VITE NUK E DI SE CFAR BERE JU JENI NJE MASHTRUES QE DUHET TE GJYKOHESH SI KRIMINEL PSQEJE MOS U MERZIT TO TE VIJ DIDA ……………..

 8. O berat cKare pate fat,per kulture,salihu yt per 60km rruge nga rruga e kombit duke perfshire dhe urat jane shtate gjithsej o berat salihu shpenzoje 1.3miliard euro pa konkurs pa fizibilitet pa projekt,por mori projektin e adil carcanit dhe e filloje kuturu e inaguroje,u shemb tyneli ju shtuan dhe 100 milion euro te tjera urat nuk i perfundoj kurre deri kur ja thyen qafen me vote si dhe shume rruge te tjera qe i la pergjys,pra 1.4 miliard euro te shpenzuara e vjedhura dhe rrugen nuk e mbaroje kurre,urat nuk i ndertoje kurre,prandaj berat je me fat qe je Kar

  1. Berati e shpjegoi qarte dhe paster ne nje pikture te madhe. Prostitutat mavi kane vetem gojen per te ngrene sufflaqe. Te befte mire byrazer.

 9. Dhe sot unë po bëj publike numrin e dosjes së Edvin Ramës të dënuar në Paris, në vitin 1993, që është AL.1961138/A.

  Ndaj sot unë i bëj thirrje Prokurorit të Përgjithsëm që ti kërkojë Ministrisë së Drejtësisë Shqiptare, të bëjë identifikimin e numrit të dosjes së Edvin Ramës, të cilin unë e akuzoj si njeri që është burgosur në Paris për vjedhje të ikonave.

  Ti merren gjurmët e gishtave me emrin Edvin dhe t’ia dorëzojë Ministrisë së Drejtësië franceze dhe jo policisë franceze.’

 10. PALLOSHI I ANETES THOTE SE KETA QE NA AKUZOJNE PER VJEDHJE ATEHERE VETE VETEM SE KANE VJEDHUR KUR KANE QENE NE PUSHTET . E SHIKONI SE KU ARRIN HAJVANLLIKU I I KETIJ IDIOTI QE DERI ME SOT NUK KA BERE GJE TJETER VEÇSE KA VJEDHUR DHE ME DHUNE . SINONIMI I KETI BURRI KARAKRUV ESHTE VIDH DHE PROPAGANDO . ME LEKET E VJEDHURA DHE MANIPULIMIN E MENDJES ME PROPAGANDE MBAJ PUSHTETIN . E VETMJA GJE QE KETI BURRI KURV I KA INTERESUAR ESHTE DOLLARI DHE PUSHTETI . KJO QUHET MORAL KURVASH NGA NJE KARAKURVE SI EDI RAMA

 11. O Vlora, vertet eshte investim privat , por eshte PPP dhe si e tille , nese nuk mbledh ato qe ka shpenzuar, detyrohet shteti ti paguaje diferencat. Ashtu sic ka ndodhur me koncensiinet e Chek – up .

 12. Vjedhia qe ben kryemashteruesi Rama eshte shume e thjeshte . PPP financojne per nje objekt me kontrat nga qeveria disa here me shume sa duhen ne realitet , difrenca midis reales dhe dhe kontrates shte pese her me e Vogel do me thene ne qoftese rruga ben me kontreten e Rames 1,2 miliardi euro ajo ne realitet ben 240 milioni euro ora vjedhja eshte 980 milioni e keto para do i paguaje populli per disa vjet . Prandaje o shqipetaret ngrihuni dhe shporreni kete mafioz ordiner e i lexushem , MOS shpresoni nga drejtesia se ate ai e ka kapur ne cdo qelize

 13. Te shkerrdhefte Afrika mamane edvin Rama !50 kilometra rruge 1.2 miliard euro,çfare lloj hajduti je more moster !!!!??????Ju nenqire qe mbeshtesni edhe kur ua ben mamane edvini,jeni aq plehra sa edhe plehrave u vjen ndot nga Ju ashtu si edhe me ty edvin !Na vjedh e thua te kem turp se flasim ??!O perbindesh,si i ben llogarite ti?!Ku e ke bere shkollen ?Apo ngaqe ske bere aritmetike ndonjehere ta hedhin se ti je i pafajshem,hahahahaha?!?!Monstra rilindas ju hajduter e me keq se skllevrit e koheve qemoti ?!Rruga e Kombit eshte 160 kl,ka 2 tunele me gjatesi 5.8kilometer secili,vepra arti te pafundme,si ura ne lartesi 80 m lartesi e gjatesi 350 m !!!Ju milloshe te rilindjes qe keni dale nga shpellat e kurvave qe therrisni mama,na e shpfet kete vend,na nxite jeten,doni t’na bindni se monstra eshte normal ?!?!Se ju vjedhim sa te duam dhe se nuk eshte ashtu siç duket,eshte mire dhe mos flisni se jeni Ok?Jeni qelbesira komplet !Funderrina e bije bushtrash,padsikutim !

  1. Perplase koken nje here tek muri perballe dhe nje here nga pas o idiot . E perplase?? te erdhen ment o zymbyl? Ty dhe gjithe kete popull po e qine me radhe nje here njeri krah e nje here tjetri . Jo vetem ram kurva por e gjith klasa politike po na qijne me radhe . prandaj mos mbro njerin krah por hajt te behemi te gjithe bashke e tua qime ropt ketyre kurvave te politikes . Ti zhdukim nga faqja e dheut me far e me fis se na degjeneruan .

   1. Jeni dështak o mavri.

    Paska dalë një moto e re tani: Janë njëlloj si hajduti si i vjedhuri.

    Ndro stil o budalla se nuk janë të gjithë qelbësira idiotë rilindas të droguar.

    1. Ua qifsha faren e kurves te gjithe rilindasve . U kenaqe ? e kupton qe nuk jam rilindas por antirilindas dhe anti komunist , por opo te them se dikur ai i vjedhuri ishte hajduti dhe sot hajduti eshte i vjedhuri dje . Keta po na vjedhin me radhe dhe ne fund ti edhe une po e pesojme .

     1. Dikur zëvëndëskryeministri Ilir Rusmsjli u akuzua se vëllai i tij kishte përfituar një tender më duket, në mënyrë jo të rregullt.

      Brenda 24 orësh Ilir Rusmajli dha dorëheqjen. Ky ishte standardi DIKUR, natyrisht kishte shumë pislliqe në nivelet më të ulta dhe ato të rretheve.

      Ka ndonjë rast si ky që përmenda sot?

     2. Nese atyre u thua standarte , atehere , ti je militant i rendomt dhe kujton se me nje ose dy here nuk quhet. Prandaj nuk behet ky vend sepse ekzistojne militant naiv si puna jote .

     3. Për replikën e orës 20:19.

      Po ti ku jeton? më jep një rast të një staandarti më të lartë.

      Është kollaj të shsh gjithçka e gjithkënd.

     4. Për replikën e orës 20:19.

      Sa për militant, pavarësisht bindjeve të mia nuk ia kam pasë nevojën partive, kam marrë djersën time, biles njëlloj me ata që kanë ble diploma apo kanë marë shkollë të lartë me korespondencë.

 14. Lulzim Basha kërkoi të përcillte sot një mesazh përmes “Twitter”-it, por që më shumë se koherent, ishte “shterpë”. Basha i cuditi të gjithë teksa ndau me një postim fotomesazh që i referohej një shprehje të Xhon Kenedit: “Ata që e bëjnë revolucionin paqësor të pamundur, e bëjnë të pashmangshëm revolucionin e dhunshëm”. Jo se nuk e dimë këtë shprehje, por se nuk dimë sa i përshatet Bashës kjo shprehje. Duket sikur të jetë një maçok me çizme, sepse as i nget dot kur i vesh, por as nuk i shkojnë shprehje të tilla për aforizma.Ja se ju ben lulzimja supe ju shpekareve cecene dhe ju pushoni pastaj,per darke keni miks lakuriqe minj halesh te lalzit te zgares tropojane

  1. Ti budalla rilindas, mjafton të kujtosh Kadafin, Sadamin apo të tjerë diktatorë shumë ml me vlera e karakter se edvin lapangjozi, për të kuptuar se vjen një ditë që ……..

 15. Vlora !!Privati po i paguan leket e rruges ?!?!E kupton se cfare po thua ?
  E ka studiuar kush se sa ekonomike eshte rruga,çfare te ardhurash do i sjelle ketij vendi ?Sa eshte vlera e shpronsimeve ?
  Sa eshte interesi qe do paguajne taksapaguesit shqiptare se edvini nuk i nxjerr nga xhepi parate ?Sa eshte garancia qe fshehet nga qeveria,ose qe duhet te paguaje qeveria per te siguruar te ardhurat e koncesionit ppp,per sa vite o ditezi !?
  Vlera eshte e paimagjinueshme ?!
  Kalimi ne te eshte 7.5 euro vajtje !?I keni mend ne koke kur shkruani apo thote Partia e shoku Sulltan nga Surreli dhe opaaaa !?
  Do na zhysin ne toke,ne po e po por edhe shume breza pas nesh ?!
  Nje bande kriminale e paperceptueshme per nje llogjike normale,tmerr !
  Thirrini mendjes,flas per ata qe kane e per ata qe paguhem per te shkruajtur komente ketu,i kuptoj jane thjesht vemje,ne familje do u kthehet !!!

 16. Opoppull idiot , politika na ka perçare dhe po na vjedh si ti doje kokrra e qejfit dhe nuk po i hyne gjembe ne kembe . Keta hane kumbulla dhe ne na thartohen dhembet . Mos mbani anen e asnjeres pale se te gjithe jane hajduter . Hajt te behem te gjithe bashke kunder klases me te urryer te shqiperise , kurvave te politikes. dita per te then BOLL ka ardhur . Ndrihuni dhe ta zhdukim kete kaste kurvash . Dhe mos te zihemi me njeri tjetrin qe keta te bejne sehir dhe te na xhvatin , por tu biem kokes te gjithe ketyre putanave te politikes pa perjashtim majtas dhe djathtas . Jane pjelle e se njejtes kurve .

 17. Hajdut ordiner, rrugac dhe I cekuilibruar. Ku na re per hise, more I paskrupull. Mos u ngopsh kurre, ti dhe sëra jote, nga hundet ju dalshin. Haqet e ketij populli do t’i paguani para Zotit, se drejtesia e njeriut ka ikur ne drejtim te paditur.

 18. Here na qine njoni e here tjetri . Nuk kemi as koh me la bythen por kemi kohe me u zon me njoni -tjetrin .
  Keta vjedhin dhe ne zihemi , keta hane havjar ne skemi buke ne rafte , keta pine shampanje ne nuk kemi
  as uje prroi . Ky popull jemi e kete meritojme . Qepeni kurva , qepeni dhe hiqni breket . Biles mbajini
  gjithmone ne koke qe te jeni gjithmone ne gadishmeri per partine . Ose ngrihuni ne revolt dhe tu tregojme
  vendin kurvave te politikes .

  1. Po boll o budalla, se vetëm budallenjtë si ti nuk e kuptojnë që je një person që papagallis të njëjtin argument në 10 komente.

 19. Po pse e veconi k…europ? apo nuk keni mendere te shkoni me tej?! ne po mbajme me lek gjith k…e botes . nga me e madhja te me e vogla. Dhe po e bejm me qef te madh prej 30 vitesh. pa llogarit k….pd ps lsi e tjera me radh . harova mender mediat. sa bukur sa bukur.

  1. militantet , mediat militante dhe politikanet kurva e moren ne qafe kete vend , e shkaterruan fare .
   I ke pa analistet se si arsyetojne ? me shume te gerrhushet nje analist sesa nje militant . Ky vend nuk bohet mo .

 20. dhe kur te hiqni keta te gjithe ata pas ketyre i kane gjithmon gati bundrat e radhes. sherbimet e deep state sjellin menjehere k…e radhes. e keqja per 30 vjet eshte futur thell shum. dhe jo vetem ne shqipri. ndaj hengshin vetveten dhe kokat e njeri tjetrit. bq.

 21. Duket sikur shpellkaret jane shtuar pas pandemise,por e verteta jane kater pese veta stalin zigur xixa fax lenin laj thaj keto hane supen me lakuriq e minj halesh,vazhdoni o cecenet e salihu se prap mut do hani si gjithmone

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu