• |
ide | kryesore

FOTO/ Shikoni çfarë i bën Ospinës shoku i skuadrës: portieri i Napolit del nga fusha i plagosur

-Instant, Sport

Momente ankthi e frike në Bergamo për dëmtimin e David Ospina. Portieri i Napolit është përplasur me shokun e skuadrës Mario Rui në minutën e 25′ të ndeshjes kundër Atalantës, në zhvillim të një goditje dënimi të ekzekutuar nga Gomez, duke pësuar një carje të fortë në vetullën e djathtë.


Kolumbiani ka mbetur në tokë për disa minuta, është fashuar në kokë nga mjekët e klubit dhe pastaj është shoqëruar jashtë fushës me barrelë. Në vend të tij është futur në lojë Meret. Një epsido i ngjashëm i kishte ndodhur portierit të kolumbian edhe në 17 mars 2019, gjatë Napoli-Udinese: edhe atëherë doli me barrelë, pasi tentoi të qendronte në fushë pas goditjes së marrë në kokë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu