• |
ide | kryesore

KLGj zbardh vendimin për mbarimin e mandatit, reagon Ardian Dvorani: Po shqyrtoj mundësinë t’i drejtohem gjykatës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
kushtetuese

KLGj ka zbardhur vendimin për njoftimin e mbarimit të mandatit për Ardian Dvoranin, ish anëtar i Gjykatës së Lartë që prej viti 2005. I kontaktuar nga Top Channel, Dvorani është shprehur:


“E mora ditën e djeshme, po shqyrtoj mundësinë t’i drejtohem gjykatës dhe ta kundërshtoj”.


Në vendim thuhet: Për ju ka përfunduar mandati për të qëndruar në detyrë. Jeni emëruar në Gjykatën e Lartë më 17.02.2005. Mandati juaj ka mbaruar në mënyrë normale pas 9 vjetësh.

Më 16.01.2014 presidenti është njohur për përfundimin e mandatit tuaj, asnjë nga gjyqtarët e rinj të Gjykatës së Lartë nuk iu zëvendëson nominalisht./ Tch7 Comments

  1. U pika ju te gjitheve ne kete pal vend kur flisni per drejtesi qe e ka mar lumi me koh . Flisni per nje gje qe nuk ekziston. Mortje me gjith usaid lu kim ram sal lul & co. te mos lem pa permendur soros k….si dhe faktin qe heret a von secili do perplaset ne mender deren e “gjykatave”

  2. Po ik ore bythqir komunizmi, nuk u ngope? Ik or kar te vijne dhe te rinjte te ndryshoje ky vend nga fytyrat tuaja te shemtuara pazarxhinjsh qe shisni dhe motren dhe gruan! Hale

  3. drejtohu pidhit satom o prostitute . op shiko mos ha burg se nuk ta fal kollaj skraparliu ,ati i duket vetja skenderbe.

  4. Nuk ka faj Dvorani.
    Shokët e tij në Gjykatën e Lartë, në vënd ti kërkonin SPAK-ut që ta hetonte ate e të tjerë pas tij, për shkeljet e rënda të Kushtetutës, e transferuan në Gjykatën e Apelit.

  5. ketij edhe ne shtet javune gruan drejtoreshe te INSIG..kur u privatizuar edhe ajo kerkoi nja dy vite rroge te majme se ishte drejtor ky ..qe edhe dhembet ne goje i ka vene fallco me korrupsion..Eshte i malaksur per para!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *