• |
ide | kryesore

Njerëzit reagojnë për pasurinë e Kim K, ‘Mendo për njerëzit e varfër’

-Instant, Paparazzi, Slider

Pak ditë më parë, Kim Kardashian postoi një foto të kalit të vajzës së saj North me mbishkrimin: “Njihuni me kalin Freesian [Friesian, termi i saktë] të North.


Ne kemi 14 kuaj Freesian në fermën tonë.” Kali është i racës Friesian me origjinë nga Friesland, Hollandë nga ku merr edhe emrin. Nuk u desh shumë kohë që të gjendej vlera e kalit e cila i afrohet $50.000 Reagimi i ndjekësve ka qenë i ngjashëm me ato të llojit “Njerëzit s’kanë bukë të hanë, ti…” Nuk bëjmë shaka për këtë. Njerëzit e konsideruan këtë veprim aspak empatik, duke marrë parasysh kohët e vështira në të cilat po jetojmë (Covid-19).  Benjamin Dixon është shprehur me ironi “A duhet të heqim dorë nga figurat publike?” Pak më vonë Kanye postoi urimin e tij për Kim-in dhe statusin e saj të ri, gjë që i trazoi edhe më shumë ujërat. Një tjetër përditësim nga Forbes tregon se Kim nfakt ka vetëm $900 milionë dhe akoma nuk është një miliardere.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu