• |
ide | kryesore

Kreu i PD zbulon pse ambasadorja amerikane e thirri: “Zoti Luli Basha”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur për deklaratën e ambasadores Yuri Kim, e cila para pak ditësh i është drejtuar në një mënyrë të pazakontë: “Zoti Luli Basha”. Në një intervistë në “Zonë e Lirë”, Basha u shpreh se sqarimin e ka bërë vetë Zonja Kim dhe shtoi se në komunikim me njëri-tjetrin ata flasin me emër.

“Pse Llulli Basha? Ajo e sqaroi vetë ajo, që ne përdorim emrat në komunikim. Pasi ajo tha që më thotë Luli dhe unë i them Yuri. Por nëse e do me batutë, kur i thonë Edit, Edvin dhe mua mund të më thonë Luli” – tha Basha.


Më tej Basha tha se kjo nuk është hera e parë që i kanë thënë Luli Basha, pasi edhe ambasadorët e tjerë e kanë thirrur në këtë mënyrë.

3 Comments

  1. Bisedova me disa kolegë të mi në perëndim, më informoi se disa qytete perëndimore kanë marrë masa ekstreme, në Britani, Gjermani”, tha Basha.E cfare tregon kjo more loqe qe kurr nuk u poqe por Qimi i syrit te salihut ta sajoje kete perralle qe ti te flesh gjume i qete

  2. Kemi njerëz (deputetë të opozitës parlamentare) që kanë nënshkruar lënien e mandateve, me dy ose tre përjashtime.

    Pastaj kanë ndodhur magjira të mëdha, dikujt i kanë falur borxhe, dikujt i janë premtuar favore, mos futje të vëllait në burg, këta përbëjnë në masë të madhe, s’po them të gjithë, këta janë ata që ju i thoni opozita parlamentare.Shpellkare shkoni lepijini loqet ketij luluqes tani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu