• |
ide | kryesore

Meghan Markle: Jam ndjerë e pambrojtur nga familja mbretërore

-Instant, Paparazzi, Slider

Meghan Markle, është ndjerë “e pambrojtur” nga familja mbretërore pas gjithë çfarë tabloidët britanikë kanë shkruar rreth saj gjatë kohës që ishte shtatzënë.


Një detaj i tillë ka dalë nga gjykata ku po shqyrtohen akuzat e saj kundër portaleve Mail on Sunday dhe Mail Online. Sipas avokatëve mbrojtës, Meghan është bërë “subjekt i një numri të madh artikujsh të rremë tabloidësh që i kanë shkaktuar shumë stres dhe dëme në shëndetin mendor”.
“Duke qenë se shokët e saj s’e kishin parë kurrë në këtë gjendje, me të drejtë ishin të shqetësuar për mirëqënien e saj, veçanërisht gjatë kohës që ishte shtatzënë, e pambrojtur nga institucionet dhe e ndaluar për të mbrojtur vetë veten.” Meghan ka akuzuar tabloidet për keqpërdorim të informacioneve private dhe publikimin e tyre pa miratimin e saj.4 Comments

  1. Me hir apo me pahir familia mbreterore e pranoi Meghan , i beri gjithe ate dasem perrallore, por ajo don te beje si i do qejfi ne mbretni , nuk pyet per rregulla e protokolle qe per mbreterine jane shume te rendesishme, dhe natyrisht qe do te lindnin kontradikta e pakenaqesira.
    Kesaj i thone une te hap deren ti dhjet ne te.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.