• |
ide | kryesore

Zbulohet parcelë me kanabis në Vlorë, dy të arrestuar

Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Vlorës ka goditur një tjetër rast të kultivimit të bimëve narkotike dhe ka vënë nën pranga 2 persona të implikuar në këtë veprimtari.

Në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, shërbimet e Policisë kanë konstatuar të kultivuara disa bimë kanabis midis vreshtave në afërsi të një banese në fshatin Mërtiraj të Selenicës.


Në përfundim të veprimeve operacionale dhe hetimore, Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin Sh. Z., 63 vjeç, pronari i tokës dhe kushëririn e tij, shtetasin K. Z., 22 vjeç, si autorë të implikuar në këtë veprimtari të paligjshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu