• |
ide | kryesore

Covid në Kosovë, infektohen 4 deputetë të LDK-së

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas Arben Gashit edhe tre deputetë të LDK-së, kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Mediat kosovare shkurjanë se të infektuarit janë Kujtim Shala, Haxhi Avdyli dhe Visar Hoti.


Deputeti Avdyli e ka konfirmuar lajmin përmes një shkrimi në Facebook.

“Meqenëse interesimi i miqve e gazetarëve është i madh për të konfirmuar lajmin nëse jam Covid pozitiv. Lajmi është i vërtetë. Më është konfirmuar që analiza ime ka dalur pozitiv. Gjendja ime është e mirë dhe jam vetizoluar sipas rekomandimeve”, ka shkruar Avdyli.

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së Arben Gashi dhe familja e tij u infektuan disa ditë më parë.

Ndërkohë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), raportoi për  114 raste të reja me koronavirus, dhe 117 persona të shëruar në 24 orët e fundit.

Që nga fillimi i pandemisë, Kosova ka konfirmuar në total 3,178 raste me koronavirus. Prej tyre, 58 pacientë kanë humbur jetën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu