• |
ide | kryesore

Pipero: Ka ardhur koha që maskat të bëhen të detyrueshme

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mjeku i njohur infeksionist, Pëllumb Pipero shprehet se pas rritjes se numrit te infeksioneve ka ardhur koha që mbajtja e maskës të bëhet detyrim ligjor.

“Unë them se ka ardhur momenti që të bëhet me detyrim ligjor mbajtja e maskës. Unë kam thënë se maska nuk duhet të përdoret në rrugë. Edhe sot them që të mos jetë e detyruar që të mbahet në rrugë, por nëse qytetarit nuk i bëhet shprehi dhe të mos mbajë maskë me vete duhet të behet me detyrim edhe në rrugë. Nëse nuk mbahet dot distanca, në markete në zyra dhe në çdo mjedis të mbyllur, maska duhet të bëhet me detyrim”, – tha mjeku, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”.


11 Comments

 1. Genjeni si dreqi z. Pipero! Maskat jane kot!

  Dhe mashtrimi vazhdon,… cfare kuptimi ka fjalia — “[ Edhe sot them që të mos jetë e detyruar që të mbahet në rrugë, por nëse qytetarit nuk i bëhet shprehi dhe të mos mbajë maskë me vete duhet të behet me detyrim edhe në rrugë. ]” — Pra edhe mos ta mbaje, po edhe ta mbaje. Ndaje mendjen duhet mbajtur apo jo, apo nuk di se si te genjesh tani?!!

 2. Ore ky eshte Pipero i vertete apo Xhevahir Zeneli. Une thashe se Xhevoja bente shaka por jo, qenka e vertete ajo ” maskat mund ti mbajne por edhe mund te mos i mbajne”. Ca kar doktori eshte ky.

 3. Ore ky eshte Pipero i vertete apo Xhevahir Zeneli. Une thashe se Xhevoja bente shaka por jo, qenka e vertete ajo ” maskat mund ti mbajne por edhe mund te mos i mbajne”. Ca kar doktori eshte ky.

 4. Ore ky qenka trap i lindu. “Ti detyrojme njerezit te mbajne maska ne rruqe, edhe pse nuk ka asnjelloj dobie” thote idioti. Simbas llogjikes te ktij idiotit, hajde te ndalojme seksin para martese me qellim qe te parandalojme semundjet seksualisht te trasmetushme. Po nuk i ve shum faj eshte rrit dhe eduku ne komunizem nuk ka nga ta di ceshte Demokracia dhe te drejtat e njeriut.
  Po pse nuk na thone keto palo mjek se cili eshte qellimi i maskave??
  Sepse e verteta eshte qe maskat vertete e ulin mundesine e infektimit, por nuk e bejne 0 ate.
  Pra duke perdorur llogjiken si te mbani mask si te mos mbani keni 70% mundesi te infektoheni, e vetmja diference eshte se me maska kjo situat zgjat me vite te tera, ndersa pa maska mbarojme pune brenda vitit.
  Kuptoini vete arsyet e mbajtjes se maskes…

 5. Mjeku i njohur? Po turp nuk keni o gazetar. Ore e ka mire i gjati kur ju thote “kazan”. Po qe ky eshte loqe u mor vesh, po ju qekeni edhe me loqe. Gazetari, nga fshati je vella?

 6. Koha ka ardhë me kohë që sëpaku ju mjekët të bëni trasparencën e të vërtetave që i mungon qeverisë Rama.
  Shqipëria vazhdon të jetë vendi me numurin më të ulët të testimeve në Europë.
  Shqipëria mund të jetë i vetmi shtet në Europë, që gjatë pandemisë, e centralizoi vetëm tek një organ i qeverisë sistemin e kontrollit të infektimit nga ky virus, e këtë kjartazi sipas tekave e interesave politike të një kryeministri psikopatqë pandeminë po shfrytëzon me shpresën për të mbajtur pushtetin e tij absolut.
  Koha ka ardhë që moderatorët e televizioneve shqiptare, të mos thërrasin për ditë ne studiot e tyre një ministre shëndetësia që nuk ja ka fare idenë e shëndetësisë e jo më epidemiollogjisë, dhe e lenë ate të bëjë propogandat bajate të Ramës.
  Koha ka ardhë që të gjithë mjekët shqiptarë të heqin dorë nga servilizmi ndaj qeverisë e të hedhin alarmin edhe për rrezikun e jetës së tyre, për të mos pësuar fatin e kolegëve të tyre në Lombardi..
  Koha ka ardhë që e gjithë ai personel i pakët shëndetsor që i ka ngelur Shqipërisë, të organizohen e të dalin në protesta me maska apo pa maska, kundër kësaj qeverie që luan me fatin e jetës së tyre e të familjeve të tyre.
  Koha ka ardhë që mjeku Pipero, të lerë mënjanë protagonizmin e “heroit” e të bëjë thirrje që veç spitalit ku punon, të ngrihen edhe reparte infektive rajonale për të trajtuar të gjithë ata që me telefonin 127, lajmërojnë simptomat e sars 2.
  Koha ka ardhë që mjekët të kërkojnë njëzëri që qeveria të plotësojë me urgjencë të gjitha nevojat e qëndrave shëndetësore në Shqipëri, për mbrojtjen e personelit mjekësor nga infeksioni.
  Koha ka ardhë që mjekët bazuar në kartelat e pacientëve në spitalet ku punojnë, të bëjnë verifikime të numurit të vdekjeve në Shqipëri për çdo muaj, sëpaku për 5 vitet e fundit, për të kuptuar se sa e ka shtuar mortalitetin pandemia e Covid 19 e këtë ta bëjnë edhe ordinacionet e mjekëve të familjeve.
  Koha ka ardhë që të gjithë njerëzit e mjekësisë të demaskojnë fallsitetin e propogandave të pushtetarëve drejtuar qytetarëve për distantim fizik e pëerdorimin e maskave, kur vetë janë ata që publikisht i injorojnë këto masa.
  Koha ka ardhë që e gjithë personeli shëndetsor në Shqipëri, të mos ta lerë veten të kthehen në robotë të qeverisë, por të dalin hapur e me kurajë publikisht për ti thënë gjërat ashtu siç janë e jo si i interesojnë një kryeminsitri që përpëlitet para ikjes së tij nga ajo detyre, me shpresën se mund të shpëtojë me kërcënimin e pandemisë.
  Mjekët para se të jenë tekniciene të komanduar, duhet të ndërgjegjësohen që janë edhe qytetarë intelektualë që të dënojnë me forcë të gjitha prapësitë e kësaj qeverisje të mbrapshtë deri kriminale., e kjo nuk është “politikë” por detyrë humanitare.

 7. Jo qelbesir plak . se mjek as ke qene e as ke per te qene. Plak baxhell. ka ardh koha te mbylleni ne psikiatri te gjith. putan e keqe

 8. Fati juaj qe jetoni o k….plak ne kete vend. se ne vend tjeter do ishit mbyll me koh ne burg per tendera e afera e korrupsion. se je i perlyer mire ndaj dhe ha m….e mavrinjve nga mengjesi deri ne dark. po te befte mire o putanel. po mos i ngatro te tjeret me zgjedhjen tende qafir plak.

 9. 08.36 ke shume te drejte.
  Harron vetem qe jane qelbesira te qelbistanit, dhe keta qelbesira qe kane bere shkolle me parate e popullit tallin trapin. Keta halete nuk do te protestojne kurre se parate prap nga xhepi i popullit do ti marrin. Profesioni mjek, pasioni hajdutllek.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu