• |
ide | kryesore

71 raste të reja me koronavirus në vend

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit ka konfirmuar 71 raste të reja me COVID-19.


24 ne Tirane, 8 ne elbasan, 6 ne Durres, 5 ne Kruje, Kukes e Lezhe, nga 2 ne Korce, Shkoder e Permet, dhe 1 ne Delvine, Vau i Dejes, Bulqize, Kamez.


Ne Infektiv kemi 79 paciente te shtruar, 9 ne gjendje te rene dhe dy te intubuar.

Shifrat jane bere publike nga Ministria e Shendetesise pas testimeve te bera pas gjurmimit epidemiologjik dhe rasteve te dyshuara.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu