• |
ide | kryesore

Kërkesë tjetër për takim me Ramën e Bashën/ Murrizi: S’do jemi fasadë, duam lista të hapura

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i grupit demokrat Myslim Murrizi ka depozituar së bashku me kolegun e tij Stojkun në Kuvend një tjetër kërkesë për takim me kryeministrin Edi Rama dhe kreun e grupit parlamentar Taulant Balla për çështjen e reformës zgjedhore.

Murrizi tha se 28 të opozitës parlamentar dhe jashtë grupeve janë të vendosur të mos jenë fasadë dhe të mos votojnë asgjë që vjen nga Këshilli politik.


Jemi sot këtu për të deklaruar që sot do depozitojmë një kërkesë në protokoll të kuvendit për z. Rama dhe z.Balla për një takim të dytë sepse nga takimi i parë akoma nuk kemi marrë përgjigje për kërkesat që në emër të 28 deputetëve të opozitës dhe jashtë grupeve. Janë të vendosur për të mos qenë fasadë dhe për të mos votuar asnjë gjë nga këshilli politik apo nga treshja Rama-Basha-Monika. Do tentojnë të fusin këtë dakordësi në parlamentin shqiptar pa marrë në konsideratë kërkesat e opozitës parlamentare. Nuk do votojmë asnjë dakordësi të tyre pa u hapur listat për kandidatët për deputetë. Ta harroja Taulant Balla, Edi Rama dhe këta të dy që vijnë vërdallë për të kapur ndonjë deputet të vobektë se do kenë numrat në parlament 84 deputetë”, deklaroi Murrizi.

16 Comments

 1. po ti o murrize ca kerkon o kellef do prape deputet ti ere ,o te cafte ujku re po ku eke elektoratin ti o sapun rrogozhine po ty sta jep voten as gruaja jote ,ti bashke me ata vemjet qe keni dale nga jashqitja e pd lsi mbas zgjedhjeve do tu veme te kullosni gomeret,se pune tjeter sdini te beni ,te jene te hapura ose te mbyllura lista ju do merrni comangen nga mbrapa.

  1. PO PSE KUR ISHTE ME TY ISHTE BURRE I MIRE DHE MERRTE VOTA NDERSA TANI ESHTE I KEQ?
   O MILITANT PARTIE NUK THUA SHYQYR QE PO KEMBENGUL . SE PER TE MIREN TENDE DHE TE GJITHE SHQIPTAREVE E KA O IDIOT .

 2. Po normale qe ste takon ty se Rama ka mbyll pazarin me Lule Bashen dhe sduan lista te hapura Se ska si fusin edi paloqen spiropalin dhe injorantet e tjere me votim direkt se keta as familja tyre si voton

 3. O murriz o burre legen
  Vazhdo bo lojen e rames.

  Kur i do rama votost e opozites voto i njesoj si ps . Ndersa tani ju thote rama kundershtoni dhe ju beni si parimore

  rrace muti

 4. Po lulin kush e ka ble apo ai bq nuk blihet Bravo murriz kokes bjeri ketyre bq te pd qe kur su leverdis pazari thon u ble nga rama Lista te hapura duhen njerzit jan lodhur si nga luli ashtu dhe rama Pse Duhet me votu si thot luli me ramen qe te fusim dash pijanecin dhe mediun ke lista e pd? Lista te hapura dhe ta shofim sa u vlen lekura kurvave te pd ps

 5. Shoku Lym o gjytyrym ty ste voton me as familja del e ben interesantin. Ne rradhe te pare une nuk e di qe ti te perfaqesosht ligjerisht ndonje parti politike ne prlament apo dhe jashte saj. Gezo ato leke qe te dha Ramazoni ty dhe atyre gjytyrymave te tjere dhe mos dil me.

 6. Basha premtoi në Devoll se në takimin e parë që do të ketë me presidentin Trump do t’i flasë atij për prodhimet e tyre bujqësore dhe konkretisht për qepët.Shpellkaret e luluqes cirren kunder murrizit qe eshte votuar nga populli ne maxhoritar dhe i puthni bythen luluqes qe nuk eshte votuar deri tani nga asnje votues

 7. Te gjith ketu qe mbrojn lulen e pd jane si sufllaqexhinjt e ed rames Pazari i lulit me edin ka dal sheshit bravo myslim nxirrja bojen

 8. Dhe sot unë po bëj publike numrin e dosjes së Edvin Ramës të dënuar në Paris, në vitin 1993, që është AL.1961138/A.

  Ndaj sot unë i bëj thirrje Prokurorit të Përgjithsëm që ti kërkojë Ministrisë së Drejtësisë Shqiptare, të bëjë identifikimin e numrit të dosjes së Edvin Ramës, të cilin unë e akuzoj si njeri që është burgosur në Paris për vjedhje të ikonave.

  Ti merren gjurmët e gishtave me emrin Edvin dhe t’ia dorëzojë Ministrisë së Drejtësië franceze dhe jo policisë franceze.’

 9. Basha premtoi në Devoll se në takimin e parë që do të ketë me presidentin Trump do t’i flasë atij për prodhimet e tyre bujqësore dhe konkretisht për qepët trangullin prasin kungullin etj.

 10. Shko fshihu ne ndonje bodrum te komiteti i partise o lluce mendore,,,,ti IPAEMER, kaqe idiot, e kaqe pa horizont je, sa qe dukesh qe je ai zorraxhiu i letres higjenike.,, por s;kemi se c;te bejme, ju jeni qelbesirat e ketij populli qe po ia shpifni.Sa per kete as hicin deputet, qe na mbahet si kryetar i grupit demokrat me mbeturinat e partise, e te tregut Ramist, komentet per lista, apo komisione, nuk ka ngelur qe ti vendosin krrundet, kur mielli eshte jashte, dhe buken e ujdisen jashte aitij parlamenti, me te mirat e dobesite, qe sigurisht ka akoma vend per permiresim. por servilizmi i ketij trimi lushnjar qe e ka shqyer ljepuri, as mos ia vini veshte, sepse nje burre me ze pipeze, nuk ka aftesi te drejtoje kembet e veta, e jo me nje shoqeri. Ata po luajne sipas porosise se Rames, por edhe per interesat e tyre, se per votuesit, keta nuk i njohin fare.Me zgjedhjet e reja, do konsolidohet e aredhmja e vendit qe na e vodhen keta maskarenj rilindasish vetem duke genjyer, mashtruar e vjedhur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu