• |
ide | kryesore

Xhelal Mziu dorëhiqet si kryetar i PD-së në Kamëz, do kandidoj për deputet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ditën e sotme ish-kryebashkiaku Xhelal Mziu ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i degës së PD-së në Kamëz.


Mësohet se Mziu e ka dhënë dorëheqjen pasi ka vendosur të kandidojë në zgjedhjet parlamentare të 2021.


Ai ka shprehur ambicien për të kandiduar sërish për Bashkinë e Kamzës , por Mziu nuk e përjashton as mundësinë që të kandidojë për deputet.

Më herët kanë dhënë dorëheqjen nga drejtimi i degës së partisë edhe kryetari i PD-së në Korçë dhe Fier.

Dorëheqjet vinë në kuadër të udhëzimit të PD-së, ku thuhet se çdo kryetar dhe sekretar dege që kërkon të garojë për deputet apo kryebashkiak, duhet të japë më parë dorëheqjen.

7 Comments

 1. Hajde gjak i ri ne PD hajdee…
  Ja kjo eshte ajo hapja e PDs qe tha Basha.
  Shume mire e keni filluar me tipa si ky debili i Kamzes.
  Dhe duan te fitojne zgjedhjet keta !

 2. Qija robt, prape me Zhelalin. Po hajde ky te pakten ky eshte me pal rrotkari sa ky galloshja aktual i Qamzes qe ben Stand up comedy😂

 3. Ajde pall ajde Me keta do fitoj lulja Shpresoj me shum ke R Hajdari dhe M Murrizi se te keta injorante qe nxjerr ky qe ben marveshje te pista me ramen

 4. listën e të deleguarve në zonat kryesore në vend ku vihet re një dominim emrash i atyre që kanë qenë pjesë e qeverisjes “Berisha” në nivel ministrash si Genc Pollo, Florion Mima, Flamur Noka, Aldo Bumçi, në nivel zv-ministrash Alfred Rushaj, Jorida Tabaku, Avenir Peka, Bardh Spahia, në nivel drejtorësh të rëndësishëm si Sait Dollapi, Arben Ibro, Ervin Minarolli e emra të tjerë sërish në kohën e qeverisjes “Berisha” si Xhemal Gjunkshi, apo Arben Kashahu.

  Në listën e të deleguarve është përfshirë edhe financieri i PD-së, Ilir Dervishi, një nga dy emrat që ka firmosur kontratat e lobimit të Partisë Demokratike në 2017,

  1. Mosssssssssssss ca na the.Ky te pakten paska vetem nje emer jo nga tre kater emra si keta rilindashesit qe per te humb gjumer marin dhe mbiemrin e gruas:).

 5. Me mire Xhelali qe e njeh gjithe zona se sa nje anonim qe humbet deputetllekun dhe ndikon ne rezultat, lufta sivjet do jete shume e ashper se babloku nuk ka ndermend ta dorezoje keshtu qe komentoni kunder hajdutit mos u merrni fare me PD se ujku mjegull do. Respekt per kete nuk kam po do ta votoja vetem qe te mos shoh me surreterit e shpifur te PS

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu