• |
ide | kryesore

74 raste të reja me koronavirus, 2 viktima

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

74 raste të reja me covid janë zbuluar në 24 orët e fundit.


Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 37 raste në Tiranë, 10 në Durrës, 5 në Shkodër, nga 3 raste në Korçë, Kavajë, nga 2 raste në Fier, Lushnje, Mirditë, dhe nga 1 rast përkatësisht në Elbasan, Pukë, Berat, Kamëz, Gjirokastës, Pogradec, Sarandë, Vau i Dejës, Dibër, Malësi e Madhe.


Shifrat jane bere publike nga Ministria e Shendetesise pas testimeve te bera pas gjurmimit epidemiologjik dhe rasteve te dyshuara.

Ndërkohë dy persona kanë humbur jetën, duke humbur betejë me koronavirusin.

1 Comment

  1. Lajmi i Fundit

    Kopshti zoologjik njofton se ka ik pa leje nga kafazi majmuni Pipero. Ju Lutem kush e ka pare te njoftoje tek ERTV

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu