• |
ide | kryesore

Arrestimi i ish-kryebashkiakut Kajmaku, vjen reagimi i policisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Tiranës jep detaje nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku.


Policia njofton se ekzekutimi i vendimit penal është bërë në ambientet e një spitali privat në Tiranë, ku aktualisht ish-kryebashkiaku po trajtohet me ndihmë të specializuar mjekësore.


Njoftimi 

Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tirane u krye ekzekutimi i urdhrit të prokurorit, për ndalimin e shtetasit në kërkim:

A. K., 49 vjeç, banues në Tiranë.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tirane ka dërguar urdhrin e ekzekutimit të datës 09.11.2019, bazuar në vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, e cila i ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest në burg”, për veprat penale “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve”, “Falsifikimi i dokumenteve zyrtare” dhe “Kryerja e funksionit pas dhënies fund të tij”.

Ekzekutimi i vendimit penal është bërë në ambientet e një spitali privat në Tiranë, ku aktualisht ky shtetas po trajtohet me ndihmë të specializuar mjekësore.

Materialet do t’i kalojnë për ndjekje të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

9 Comments

 1. O shpellkaret e pd e lapsit ju na keni thene qe kete e mbro rama,lulushi per dite ne konf shtypi na thonjte se e mbron rama po sot o shpellkare cecene qe hani supen e salihut kush e mbron kete katunarin e prezes,se mos na e mbron salihu me mediun

  1. Lapsi bejini bllok ketij pederastit qe rri para tastieres gati per te bere permjerjen e tij psiqike. Njohet se i ka fiksim shpellaret po se cilet te skraparit tepelenes tropojes pukes a dibres nuk e ka sqaruar ende. I dale mendsh, kushedi cdo i kene bere..

  2. per ty miun e bodrumeve te Pallatit te Kongreseve ,me te thone gruqir gocqir moterqir fisqir ti se ke problem.Po te them o Ramqir une jam nji nga shpellkaret qe te qi cfare te mba pragu

 2. listën e të deleguarve në zonat kryesore në vend ku vihet re një dominim emrash i atyre që kanë qenë pjesë e qeverisjes “Berisha” në nivel ministrash si Genc Pollo, Florion Mima, Flamur Noka, Aldo Bumçi, në nivel zv-ministrash Alfred Rushaj, Jorida Tabaku, Avenir Peka, Bardh Spahia, në nivel drejtorësh të rëndësishëm si Sait Dollapi, Arben Ibro, Ervin Minarolli e emra të tjerë sërish në kohën e qeverisjes “Berisha” si Xhemal Gjunkshi, apo Arben Kashahu.

  Në listën e të deleguarve është përfshirë edhe financieri i PD-së, Ilir Dervishi, një nga dy emrat që ka firmosur kontratat e lobimit të Partisë Demokratike në 2017.

 3. E arrestoi spitali dhe jo policia o bodrumistet e komenteve. Spitali ka lajmeruar policine. Per policine ai kishte tete muaj qe nuk kapej, nderkohe qe e shoqja fitonte tendera nr bashkine e Tiranes. Ne asnje moment nuk kam nevleresuar punen e policise, sepse e konsideroj pjese te shtetit shqiptar dhe eshte institucion i rendesishem, por ne kete rast policia e ka arrestuat tr kerkuarin sepse eshte lajmeruar nga spitali.

 4. Lapsi bejini bllok ketij pederastit qe rri para tastieres gati per te bere permjerjen e tij psiqike. Njohet se i ka fiksim shpellaret po se cilet te skraparit tepelenes tropojes pukes a dibres nuk e ka sqaruar ende. I dale mendsh, kushedi cdo i kene bere..

 5. Dhe sot unë po bëj publike numrin e dosjes së Edvin Ramës të dënuar në Paris, në vitin 1993, që është AL.1961138/A.

  Ndaj sot unë i bëj thirrje Prokurorit të Përgjithsëm që ti kërkojë Ministrisë së Drejtësisë Shqiptare, të bëjë identifikimin e numrit të dosjes së Edvin Ramës, të cilin unë e akuzoj si njeri që është burgosur në Paris për vjedhje të ikonave.

  Ti merren gjurmët e gishtave me emrin Edvin dhe t’ia dorëzojë Ministrisë së Drejtësië franceze dhe jo policisë franceze.’

 6. O daku pike karburanti dhe ti gjergji i paket qire motrat e vajzat mire mbreme i pasket kenaqur mamken ja late shpellkareve te shqupit shtoheni rracen e qelbur cecen te salihut kjo eshte menyra e duhur qireje brenda familjes vajza motra kushurira kete dini te beni ju o qifshin qent e vicidolit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu