• |
ide | kryesore

Rilindasit në garë lëpirjeje ndaj Ramës/ Shihni ç’bëri në fjalimin e tij Veliaj

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Rilindja po preket nga një sindromë fundpushteti: servilizmi deri në lëpirje ndaj liderit të plotfuqishëm. Pas grave dhe burrat janë vënë në garë se kush i thurr më shumë lavde Edi Ramës.
Pas shprehjes së fushatës së Elisa Spiropalit që e quajti Skënderbe, pas Mimit Kodhelit që kur ishte ministre e mbrojtjes, e shpalli artist me famë botërore, pas Milva Ikonomit që si ministre e Ekonomisë i dha titullin “brandi ndërkombëtar i Shqipërisë” këto kohët e fundit gara është bërë më e ashpër.
Një tjetër ministre, Belinda Balluku nuk i ka shpëtuar virusit të femrave rilindase që adhurojnë Edi Ramën. Ajo duke i kthyer përgjigje skeptikëve që sipas saj kanë deklaruar se kjo është qeveria e drejtoreshave dhe zv. ministrave deklaroi: “Edi Rama ndër vite ka qenë një person që ka zbuluar talente jo bazuar në bindjen politike por në punën që ata kryenin… Është e vështirë të ndjekësh ritmin e Edi Ramës, por do ia dalim”.

Po ashtu edhe një mashkull ambicioz si Ervin Bushati ka çuditur shumë kënd kur deklaroi se falë punës së qeverisë në luftën me Covid-19, “Shqipëria është 10 herë më mirë sesa Gjerania dhe 50 herë më mirë se Italia”.
Pra ajo që ishte shokuese tani është shndërruar në normailitet aq sa edhe një media pro qeveritare si Report TV nuk nguroi aspak ta shpallte Ramën në një sonadazh si liderin bootëror që italianët pëlqejnë më shumë, para, merkelit, Makronit, Putinit etj.
Natyrisht në këtë garë nuk mund të mbetej pas as Erion Veliaj. Gjatë prezantimit sot të një lagjeje të re në kombinat që do të rindërtohet pas tërmetit ai mbajti një fjalim ku në pak minuar përmendi mbi 10 herë shembullin, meritat, mësimet dhe konsultimet me kryeministrin. Sipas Exit.al që i ka numëruar ato, proverbial në lëpirjen e paskrupullt, Veliaj nuk ka kaluar asnjë minutë pa përmendur ramën që e kishte përballë në fjalim.


Ja furçet e tij fjalë për fjalë”:

 

 1. Është një ditë e jashtëzakonshme dhe e veçantë që në prani të kryeministrit me bekimin dhe dashurinë që i keni dhënë gjithë këtij projekti të dëgjonim nga Marko një propozim fillestar të një master plani.

 2. Një nga mësimet që Kryeministri ma mësoi që në ditët e para është që ne nuk duhet të përsërisim një geto.

 3. Jam i lumtur se përkon kjo ditë dhe ky prezantim dhe me një vendim të kryeministrit Rama dhe qeverisë së tij, për të rifilluar punimet me qeverinë japoneze për të përfunduar dhe atë që ka qënë meraku i fundit i Kombinatit.

 4. Kur fillova punë si kryetar bashkie, vajtja te Kryeministri dhe i thashë; Ne s’kemi zgjidhur plehrat, ne s’kemi zgjidhur varrezat.

 5. Më kujtohet kur shkuam me kryeministrin, në familjen e Xhesikës, që ishte e vetmja vajzë që humbi jetën në Tiranë, që humbi jetën për shkak të soletës së pallatit.

 6. Kam një shprehje të një miku që ma prezantoi Edi në 2015, ku sa isha bërë kryetar bashkie.

 7. Në bienalen e Venecias, kishte një pavion për Tiranën, kryesisht për konceptin që Edi kishte për Sheshin Skënderbej, e për kullën ku u bë më pas Plaza.

 8. Një nga parimet bazë që një arkitekt thoshte, ishte konsensusi, ajo që thotë Edi tërë kohën.

 9. Amaneti që nëna e Xhesikës i tha Edit ishte ‘Siç më bëre këtë shtëpi, të të bëjmë një lagje të re në anën tjetër të rrugës’ dhe meqë ra fjala kam qënë me kryeminstrin në të 51 shtëpitë që u prekën nga tërmeti.

 10. Kam një kënaqësi të jashtëzakonshme të ftoj kryeministrin, që ka qënë promotori i kësaj pune dhe atë njeriun e 03:54 të mëngjesit, për ditë të mira dhe për ditë të këqija.

44 Comments

 1. Përfitoi 38 mijë euro përmes mashtrimit, kush është miku i Bashës dhe Nishanit, që ra sot në pranga,nga kuksi i familjes komuniste Peka

 2. Eshte tamam si ato bq e pd qe i lepieshin sales A e mbani mend aldo bumcin Dhe ky lgbt lali eri bq dhe legen eshte Do jet lajm sikur te dali nje kundra.

 3. ANDI DHE ZOTI LUBONJA JU LUTEM ,KUR JENI AFER KETYRE BY***LEPIRESVE DHE ZAGAREVE TE EDI RAMES VENI MASKA SE MBAJN ERE TE QELBUR NGA GOJA thotë:

  YMER GELBAZEN KELLIRA ,CARLO BOLEN ,DHE KOL SALLAKUN ,EDI RAMA I PERDOR SI LETRA HIGJENIKE,

 4. 30 vjeçari me origjinë nga Kukësi është një person aktiv në rrjetet sociale dhe ku shpesh herë shfaqet krah anëtarëve të Partisë Demokratike mes të cilëve dhe kryedemokratit Lulzim Basha dhe ish-presidenti Bujar Nishani.

  Peka mendohet se ishte personi kyç në këtë skemë mashtrimi i cili fillimisht hakeronte profile të ndryshme Facebook-u kryesisht persona me banim jashtë vendit e më pas angazhonte pjesën tjetër të grupit për të filluar mashtrimin me qëllim përfitimet monetare.Erenik Peka

 5. po se the qe ai te ofendoj dhe xoxen dhe berisha e perseriti shprehjen e rames dhe ju sulet berishes pse e perserit jo rames qe i nxori nga goja e vete dhe i kerkove falje sekti keq te tipit joleza,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,////////////////////

 6. Mire eshte te kujtohen disa gjera –

  “Miq, ka ndodhur nje krim i tmerrshem! Bandite te pushtetit Berishes kane rrembyer e i kane abortuar foshnjen Griseldes se Artur Roshit Kavajes. Kush vjedh foshnja vjedh dhe vota…”

  Sa per kujtese keto jane “perla” te hedhura brenda e jashte vendit nga skuth-rrenacaku ErVelia kur Griselda e Roshit nuk ishte fare shtatzene!
  Dhe skuth-rrenacakut ErVelia as ju skuq as ju zverdh surrati meitit por vazhdoi me rrena se pa rrena eshte memec.

 7. Ku ka servilizëm,ka diktaturë,ku ka diktaturë ka varfëri.
  Per pjesmarrjene e Edvin D’Rames ne Bienalen e Venecias,ku pikturat e tij u vleresuan nga kritiket e
  artit si zhgarravinat e nje adoloshenti nen efektin e droges,takspaguesit shqiptare kan paguar jo pak,
  por500 mije Euro per kete lajthitje,per tekat e psikopatit!Vetem kjo vjedhje mjafton per te burgosur Kryeminstrin dhe bashkpuntoren e tij ne kete korrupsion,Milva Ikonomin.
  Aq Piktor eshte Edvin Escobar D’Rama,sa ne moshen më te mire te prodhimtarise artistike ,u muar me
  gazetari dhe pordhitike,kur u bë Kryeminister filloi duke pikturuar,muster per letra muresh.
  Rama bëri emer edhe si shkrimtare,me tregimin e tij te famshem ,”Ina Ina hiqi breket”,ose doraxhinjt,
  duke fituar simpatine e adoloshenteve.Mirela Kumbaro e ka vleresuar si kryevepra e letersise shqiptare.
  Hitleri shkroi manifestin politik “Mein Kampf”(lufta ime),Edvin D’Rama manifestin politik “Kurbani”(viktima).

  1. O Zigur, aman na e thuaj se ku e gjete kete te Mirela Kumbaros se qenka perle. E perfytyroj ne ndonje artikull me titull ” Mos u qini me dike qe nuk ka lexuar kryevepren e letersise shqiptare Ina, Ina hiqi breket”.

   1. Zvetënimi dhe degradimi i popullit shqiptare ka qënë i programur,ndryshe nuk mund ta
    shjegosh dot zgjedhjen e nje Kryeministri pervers,nga nje popull “konservator”.
    Pjese nga kryevepra e letersise(ose e publicistikes) shqiptare,”Ina Ina hiqi breket”.
    “…., Mehmeti hapte televizorin duke më ftuar të shihnim së toku shalë dhe cica nëpër reklamat e jugosllavit dhe ia merrte përpikmërisht të njëjtit refren pyetjesh mbi shoqen time të bangës, pa e çarë kokën asfare që unë skuqesha gjer në vesh……në këtë pikë mund të shihej rehat jo vetëm jugosllavi, po edhe e shumëndërruara Rai) rrekej dhe të më bindte se kishte ardhur çasti që qysh të nesërmen t’i fusja duart Inës. Mehmeti mbronte mendimin se ky ishte i vetmi veprim që duhet ndërmarrë si kundër ndrojtjes sime prej çun mami ashtu edhe për të zgjuar tek Ina ndjesinë e kënaqësisë seksuale. Vetëm, pasi ta hidhja këtë hap mund të shpresoja ta bindja Inën që të vinte me mua tek Gjiri i Kurvave, ……. Shkonim shpesh për t’u larë atij liqeni dhe, edhe pse nuk kisha parë kurrë ndonjë kurvë që të shfaqej mes pemëve a të dilte nga uji për të ndjellë ndonjërin prej nesh,……Shoku im katranjos, i cili ishte i bindur se burri nuk duhej të martohej përpara se të kalonte nën shtatë palë shalë dashnoresh, e përjashtoi pa mëshirë hipotezën e martesës sime, sepse jo vetëm që unë nuk e kisha kaluar provën e zjarrit, për më tepër Ina ishte e bukur….. Ata i kishin treguar se, një natë më parë, “jugosllavi kishte hap një seri filmash me t’qime. “Nuk m’la ai shkërdhatë i degjenerum, vazhdoi Mehmeti, duke iu referuar të atit, “po e qita inotin t’u i ra me dorë. Kshu e boj sa herë qi ai mut m’çan bythën”. Aprovova me kokë pa e kuptuar mirë se kujt i kishte vënë dorën Mehmeti në shenjë proteste dhe misteri u bë më i madh kur pas interesimit tim rreth reagimit të prindërve teksa ky i binte me dorë, ai m’u përgjigj. “Qeke megjith men trap i modh!. Pse mër para plakut ene plakës i bi me dor ti? Me siguri ky shkon në dhomën tjetër e përplas gjërat përtokë, mendova dhe nxitova ta pyes. “Po ç’kuptim ka t’i biesh me dorë kur je vetëm fare? “T’vjen lezeti mër jahu! Ç’a kuptimi më t’modh do ti?” “Si të vjen lezet ty?’ e pyeta i çmeritur. “Myll syt, shof Inën ene i them Ina, Ina, hiqi brekët, punë minutash jom n’parajs. Po ty si t’vjen? M’u tha pështyma në gojë teksa përfytyroja me llahtarë shoqen time të bukur që zhvishej nën urdhërat e Mehmetit të egërsuar që i tundte para syve një shkop. Me gjysëm zëri iu përgjigja, “Edhe mua”….Të nesërmen në mëngjes, gjatë pushimit të madh, Mehmeti vjen e më afrohet me një zë djallëzor. “A do t’vish ke rifuxho t’i fusim i t’rame me dor?….“Mirë” iu përgjigja i lumtur, sepse më në fund do të zhbëhej misteri që më kishte torturuar gjatë gjithë natës e që më kishte bërë t’i bija në ëndërr me grushta e shqelma një karrigeje, duke ulërirë, “Ina, Ina, hiqi brekët”…..Fillova të kap ca fjalë të lëshuara si në jerm teksa ndjeja një lloj dridhjeje ritmike të trupës. “Zhvishu Marjeta, zhvishu se m’plase? Zhvishu o shpirti im, lene lalin ta shofi pak cicën e bukur si gjyle… Hiqe tutën zemër! Hiqe shpirt…Mos ki turp jemi vetëm, vetëm fare…Lene lalin ta preki pak kofshën e bardhë…”……… “Do ta fus n’kërthizë do të ta fus”! Befas Mehmeti më futi gojën në vesh dhe më foli me vrazhdësinë e tij karakteristike. “Jo ashtu mër trap, kape për qafe!”. “

    1. Hahahhahhahahahaha
     Rrofsh qe na e kujtove. Tani bosi nuk ka kujt t’i thote te heqe breket se ato qe femrat qe ka verdalle nuk kane kohe as me i vesh.

 8. ku ka me bythlepires se ty o Andi Bushati e dine te gjithe qe je vetem nje vegel qorre e Sali Shpellarit, sekretarit te organizates baze te partise Spitalit dhe nje agjent i Serbeve ,autor i shume krimeve ne shqiperi

  1. i paemer 18:33
   sal shpellari te q.ift robt,edhe ky b.yth.qiri erion veliaj te sh.kerdheft bythen,ndersa un te q.ifsha fisin
   tipa komunistash si puna jote duhen zhduk,rrac muti

 9. Ja dhe kopjaci i Mender Bazes i ores 18:33!
  Or shurraq, ky Bushati ka qene kunder Saliut ne pushtet, eshte kunder Rames ne pushtet. Pra krejt ndryshe nga ai Uturaku Mender Baze nga ku ti merr e i kopjo ketu si ushtar rilindjot idiot

 10. Ekane stilin keta te trasheguar, e kultivuar ne kohet e soteme ,,,Nje mbi te gjithe, e te gjithe per njeshin,,, e andaj as mos prisni ndonje rreflektim te karakterit te ketyre qelbesirave rilindas.Kopeja e banditeve dhe e hajduteve keshtu do i sillet padronit te zi, sepse ndryshe, me kulturen politike te idiotit qe e kane ne krye, shkojne per lesh. Keta zabrahane rilindas qe permenden ne shkrimin e autorit, jane si me vepra por edhe ne shfaqie te peshtire qe dikujt na i pelqen, dhe e pergjithesojne kete servilizem abstrakt te neveritshem. Ne cdo pushtet ka, e do kete tipa te tille, pa diskutim, por qe te jene kaqe te zhubrosur ne deklarata abstrakte per nje person qe mba mbi kurriz tere poshtersite shteterore e ligjore, ne dem te ketij populli, e keta qelbanike te pa karaktereshem na e levdojne sikur te jete ndonje kukull star, e jo politikani qe mashtroi, vodhi, degjeneroi pushtetinvetem per banditet e tije.

 11. E kuptoj Erjon Veliajn qe i thur lavde Edi Rames, ne fund te fundit qytetar dhe punetor me gjithe difektete qe ka.Po ti o Andi Bushati qe lepin Saliun, Lulin e gjithe rracen me te shpifur qe ka pare ndonjehere tirana e Shqiperia. Ata jane jo vetem shpellare dhe te paafte, jo vetem superhajdute dhe vrases, por dhe varroses te cdo sjellje minimale njerezore. Atehere bej bilancin vete djale i mire. Ku je ti dhe ku jane ata qe simpatizojne dhe vleresojne Edi Ramen.

  1. Për Ildën dhe për “600 vajzat” e kryeministrit
   Paradë mode mund të bëhet kudo, moj Ilda, në secilën seli qeveritare, por sidomos në Kryeministri. Nga informacionet e reja që kemi, janë rreth 600 vajza të reja, të cilat janë punësuar në Kryeministri dhe nuk dihet se çfarë pune bëjnë. Dikur kjo strukturë nuk kishte më shumë se 50 vetë, ndërsa tani, mendoje pak, rreth 600 vajza të reja, mes tyre ka edhe të afta, të cilat venë në punë dhe nuk dinë përse venë, për të cilat më shumë mësojmë nga rrjetet sociale, se çfarë bëjnë.
   Kush i paguan këto 600 vajza kryeministrore, nga sillen, nga venë dhe nga shkojnë, me se merren, çfarë vizioni kanë…cili buxhet i financon, në bazë të çfarë vendimi kanë zënë folenë aty, mbi bazën e së cilës meritë. Askush nuk e di, ndoshta as vetë shefi i qeverisë që ka hapur grykën e thesit për të bërë në godinën kryeqeveritare një konkurs mode vajzërore, po aq lehtë sa ka vendosur në zyrën e tij një kosh basketbolli.
   Cila meritë..kush i ka deleguar…çfarë bëjnë…kush i paguan..ku i kanë zyrat..si u kalon dita?

  2. O simpatizantja “e -dlirë” e nudistit EDrama.
   A mos portretin tënd të “dlirë” e ka fituar duke ngrënë mëngjez me “kajmakun” e Rroshit, “akulloren” e Gjushit, shëtitjen me skafin e Tahirit e Habiljave, duke ngrënë sufllaqe në restorantin e Geron Xhafës, me “djemtë problematikë” të Gjiknurit, me bukuroshen Rakaçolli e, me shitësin e fiqve që u bë milioner apo me bukuroshin italian Boleino ………………………..
   Nuk po shkoj më tej se lista është shumë e gjatë.
   Ti vetë meqë të paska ngelur mëndja tek të lëpirat, a nuk na thua se nga e lëpin Ramën, nga prapa apo përpara ?

 12. Kur erdhi ne krye te Bashkise supermashtruesi Erion Makiaveli,deklaroi:
  “Më duket e paarsyeshme se si ujësjellës-kanalizmet e Tiranës kanë më shumë veta staf se cdo ndërmarrje
  tjetër në Shqipëri,rreth 1800 vetë, ndërkohë që policia e qarkut të Tiranës ka më pak policë, ushtria për
  qarkun e Tiranës, Elbasanit dhe Durrësit ka më pak ushtarë, më duket e paarsyeshme se si të gjithë ministritë bashkë në nivel qendror kanë më pak staf se sa ujësjellës-kanalizimet e Tiranës. Pra këtu kemi të bëjmë edheme një mungesë totale eficence dhe përdorimin e Ujësjellës-Kanalizimet e Tiranës si një hapësirë për të parkuar militantët sa kohë ke probleme me punësimin e tyre dhe të duhen për mitingje. Ky është një nonsens, trajtimi
  i ndërmarrjeve në këtë farë feje”Erjon Veliaj,intervistë për Zërin e Amerikës, 17 Qershor 2015.
  Dhe per kete,Veliaj kishte te drejte,sepse rendohej buxheti,interesi publik.Por çfar ndodhi me pas?
  Sapo u zgjodh kryetar Bashkie, në Ujësjellës nisën largimet,ku u larguan 1 mijë punonjës,duke mbetur
  vetëm 845 persona.
  Nje bravo te madhe per Veliajn,qe vuri interesin publik mbi ate privat dhe partiak.
  Por,nuk kaloi shumë koh,pikerisht në vitin 2016,numri i punonjësve(militanteve) arriti në 1290 të tillë.
  Brenda vitit ishin shtuar 445 vetë.
  Në vitin 2017, u shtuan edhe 475 punonjës(militante) të tjerë, një shifër që e rikthen numrin e punonjësve
  sërish në nivelet ku e gjeti Veliaj,para se të niste reformat e tij radikale!

 13. Prisni o popull qe Edi Rama te ju kerkoje tu q…. te gjitheve, po ngrihuni o popull kot, ngrihuni e ndertoni shtet se jeni bere si legena ne ate vend qe quhet shqiperi

 14. Pse mos ti servilosen edit i mori nga gropa pallatit kultures i beri milionere fajin e ka populli qe i perkrah kto

 15. Ketu,komentet e rilindasve qe nuk kane turp qenkan te neveritshme !Edlira thote se punon erion zdromsi ?!Po po,puno shume,fare shume nga mengjesi ne darke duke vjedhur!Nuk ka sekonde pune ne bashkine e tiranes qe i emruari i ps-se hajduti nuk vjedh,kurdo e ngado !Tenderat e bashkise jane nam fare,bulevardi zogu i pare,eshte nje nder to !Sikur te kishte KLSH,drejtesi ky vend erion zdromsi hajdut i pafytyre do shkonte ne burg gjate e atje nuk do e linin me te dilte sepse kuptohet se sa do e perdorinin ate si kuçke !!!!
  Shikoni nivelin e tij,mjafton te lexoni fjalorin per te kuptuar se cfare arsimimi ka?!
  Kullat,lejet e ndertimit hapsirat publike qe ua dhuron monstrave afer qeverise,do e zhysnin thelle kete monster,mashtrues,hajdut te pacipe fare,po fare,fare !
  Rilindas punonjes te bashkise apo zyres se shtypit shkruajne ketu te tjeret u kane braktisur se e dine qe jeni te mbaruar dhe ne fundin tuaj jo vetem politik !!!
  Zdromsat e tjere,mbeshtetes te ketij horri qe ja punon edvini ajolen dhe jo vetem ai ,merren edhe me henen por jo me levyrjen e ketij vrasesi,apo e harruat Ardit Gjoklajn ?!?!?Mbajeni me.shendet se shume shpejt ,do behet kuçka e shume te burgosurve !!!!Vjedhjet e tij nuk ka bir nene e as bir kurve qe do ti mbuloje dot ???
  E ju minje qe mbroni kete klloun hajdut e analfabet nga uravajgurore,do hani ate qe thuhet,mutin e tij!

 16. Qelbistani “shtet” me fshatrkomunistagejspiunahajdutevgjiter. Ju shkerdhefshin nigerianet me liber shtepie, do ti bente mire kesaj gjindje.

 17. Edlira sa per rracen e saliut kur te duash mund te kalosh se te shquej njeher se dhe emrin e pahe te bukur po ne fakte kjo su bene pershtypje ju rrace te griseldes xoxes jolezez dhe vete veliajt se aty ben pjese dhe ai vet………..

 18. O simpatizantja “e -dlirë” e nudistit EDrama.
  A mos portretin tënd të “dlirë” e ka fituar duke ngrënë mëngjez me “kajmakun” e Rroshit, “akulloren” e Gjushit, shëtitjen me skafin e Tahirit e Habiljave, duke ngrënë sufllaqe në restorantin e Geron Xhafës, me “djemtë problematikë” të Gjiknurit, me bukuroshen Rakaçolli e, me shitësin e fiqve që u bë milioner apo me bukuroshin italian Boleino ………………………..
  Nuk po shkoj më tej se lista është shumë e gjatë.
  Ti vetë meqë të paska ngelur mëndja tek të lëpirat, a nuk na thua se nga e lëpin Ramën, nga prapa apo përpara ?

 19. Sado te lodhen Velia e gjithe rilindasit e tjere nuk gjejne dot dedikim me prekes per timonier Ramen se i shoqe Spiropales – Edi Rama eshte Skenderbeu i shekullit 21 – thene dhe ne sheshin Skenderbej biles.

 20. Ditën e djeshme Partia Demokratike doli me një deklaratë për shtyp ku akuzoi se Kryeministri Edi Rama i ka dhënë landfillin e Vlorës Klodian Zotos, por mesa duket kjo akuzë ka dalë “blof” pasi tenderi është hapur nga KFW dhe nuk investohet asnjë lek nga buxheti i shtetit.

  Tashmë bëhet e ditur se ndërtimi i landfillit të Vlorës do të realizohet më fonde të Bankës Gjermane dhe jo shqiptare.

  Agjencia për zhvillim ekonomik e Gjermanisë dhe Banka gjermane që lëvron fondet (KFW) ka realizuar një tender ndërkombëtar për ndërtimin e Landfillit të mbetjeve në Vlorë ku morën pjesë firma të huaja dhe shqiptare.Si shpif partia e salihut shpifin njelloj keta shpellkare cecene te kryesuar nga bythlepirsit ekselent ziguri e xixa lepirjen e kane dhe zanat prej vitesh dhe nuk i ka dal keq dicka kane perfituar supen e perditeshme dhe marin nga 200 euro nga financiat e pd

 21. Dhe sot unë po bëj publike numrin e dosjes së Edvin Ramës të dënuar në Paris, në vitin 1993, që është AL.1961138/A.

  Ndaj sot unë i bëj thirrje Prokurorit të Përgjithsëm që ti kërkojë Ministrisë së Drejtësisë Shqiptare, të bëjë identifikimin e numrit të dosjes së Edvin Ramës, të cilin unë e akuzoj si njeri që është burgosur në Paris për vjedhje të ikonave.

  Ti merren gjurmët e gishtave me emrin Edvin dhe t’ia dorëzojë Ministrisë së Drejtësië franceze dhe jo policisë franceze.’

 22. Ndersa Rilindasit jane ne gare kush lepin me fort Ramen, Buxheti i shtetit ne kete kohe pandemie do ti duhet qe te paguaj 109.5 Milion EURO per detyrimet qe rrjedhin nga vendimet e gjykatave nderkombetare te arbitrazhit.
  Ne mes te 8 pagesave vlera me e madhe ajo e Bekettit humbur ne Strasburg nga papergjegjshmeria e Rames me Ben HaMUTAJN pas kepuce.
  Shkrimi eshte sot ne disa te perditshme (si DITA p.sh), do bente mire LAPSI.al qe ta botonte se pastaj kane prap rast Rilindasit te garojne kush ta lepije me shume kete Mut te Rames.

 23. Thesi, biznesi, humbja, fitimi, oferta, afera, janë belbëzimet e një dite të zakonshme për cilindo mandatdjegur të Partisë Demokratike. Ata që morën sa deshën, që zhvatën sa deshën, ata që edhe veglën muzikore të ahengut familjar e blinin në Moskë me qindra e mijëra euro, ata që edhe në “opozitë” prishnin çdo muaj 4-5 mijë euro për sorrollatje dhe qejfe, sot na janë kujtuar se “koha e re na thërret, ndaj hajdeni të mbushim listat dhe të bëhemi sërish deputetë”.

 24. Rikthimi tek një burrë i urtë, është rikthimi tek një popull që ishte 4 milionë dhe shkoi në 2 milionë. Kemi nevojë për një njeri që del në punë nga ora 8 dhe ikën në shtëpi në orën 4. Të kthehet tek gruaja tek kalamajtë si gjithë të tjerët, s’ka nevojë të qëndrojë gjithë natën me eskortë rrugëve. Bashën e kam njohur personalisht edhe kur ka qenë ministër, ky është lideri Lulush

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu