• |
ide | kryesore

Votat për Reformën zgjedhore, Rama pret për herë të dytë në takim opozitën parlamentare

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama ka pranuar takimin pas kërkesës së opozitë parlamentare për t’u takuar me të në lidhje me çështjen e votave për reformën zgjedhore.

Takimi në fjalë do të zhvillohet ditën e sotme në orën 19:00 në Kuvend.


Kujtojmë se dje kreu i grupit demokrat Myslim Murrizi depozitoi së bashku me kolegun e tij Stojkun në Kuvend një tjetër kërkesë për takim me kryeministrin Edi Rama dhe kreun e grupit parlamentar Taulant Balla për çështjen e reformës zgjedhore.

Murrizi tha se 28 të opozitës parlamentar dhe jashtë grupeve janë të vendosur të mos jenë fasadë dhe të mos votojnë asgjë që vjen nga Këshilli politik.

10 Comments

  1. E ka kerkuar murrizi dhe jo rama si ja keni vene titullin ju gazekare shpellkare titull per ata qe duan corben ose supen e cdo nate te gatuar ne guzhinen e salihut

  2. listën e të deleguarve në zonat kryesore në vend ku vihet re një dominim emrash i atyre që kanë qenë pjesë e qeverisjes “Berisha” në nivel ministrash si Genc Pollo, Florion Mima, Flamur Noka, Aldo Bumçi, në nivel zv-ministrash Alfred Rushaj, Jorida Tabaku, Avenir Peka, Bardh Spahia, në nivel drejtorësh të rëndësishëm si Sait Dollapi, Arben Ibro, Ervin Minarolli e emra të tjerë sërish në kohën e qeverisjes “Berisha” si Xhemal Gjunkshi, apo Arben Kashahu.

    Në listën e të deleguarve është përfshirë edhe financieri i PD-së, Ilir Dervishi, një nga dy emrat që ka firmosur kontratat e lobimit të Partisë Demokratike në 2017

  3. Rama e ka mbyll pazarin me lule bashen duke i dhen koncensionin e kartave Lul legeni nga nje ane ka bere pazar me ramen nga ana tjeter nxjer bq e vet te shajn murrizin sikur do pazar Lista e hapur eshte zgjidhje aty nuk votohet me injorantet si ed paloqja e spiropali

  4. Po kujt ja bene keta ti ti ata vota i ke pasur ka 15 muaj kur dhe si i ke dashur,Kujt ja shet ata dengla por liro shqiperin te hece perpara .

  5. Përfitoi 38 mijë euro përmes mashtrimit, kush është miku i Bashës dhe Nishanit, që ra sot në pranga Kuksiani peka

  6. 30 vjeçari me origjinë nga Kukësi është një person aktiv në rrjetet sociale dhe ku shpesh herë shfaqet krah anëtarëve të Partisë Demokratike mes të cilëve dhe kryedemokratit Lulzim Basha dhe ish-presidenti Bujar Nishani.

    Peka mendohet se ishte personi kyç në këtë skemë mashtrimi i cili fillimisht hakeronte profile të ndryshme Facebook-u kryesisht persona me banim jashtë vendit e më pas angazhonte pjesën tjetër të grupit për të filluar mashtrimin me qëllim përfitimet monetare.Erenik peka

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu