• |
ide | kryesore

Deklarata e fortë e mjekut shqiptar: Deri në shtator mund të kemi 350 të vdekur

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mjeku Laidon Shapo ka bërë një parashikim të frikshëm. I ftuar në “Tempora” në RTV Ora, mjeku tha se tha se me llogaritë e tij deri në shtator pritet që të ketë diku te 270-350 vdekje. Shapo shtoi se gjërat mund të përshkallëzohen në të ardhmen me ritmet që po ecim në raport me pandeminë.


“Me të dhënat e momentit llogaris që të kemi në fund të shtatorit diku te 270-350 vdekje minimalisht, nuk është çudi që gjërat të përshkallëzohen. Teste nuk kemi, nuk kemi as popullatën që nuk vendos maska, por t’i shikon se edhe në mbledhje qeveritare nuk vendosen maska”, – mjeku.3 Comments

 1. Vetem nga kanceri vdesin disa mijra shqiptare ne vit te moshes aktive 40-65 vjec dhe askujt nuk i rruhet. 2 te vdekur ne dite (te vjeter dhe me semundje te tjera) ne nje vend me 3 milion banore nuk quhet pandemi qe justifikon mbylljen ne shpi burg te gjith te tjereve qe nuk rrezikojne.

 2. Po pse nuk na dha nje analize konkrete ky palaco? Por tha thjesht llafe. Kur behet analiz, ose parashikim, duhet te argumenfohet mandimi yt, perndryshe je nje idiot qe thua budallalliqe. Pse nuk na argumentoi ky shkerdhata pse duhen te mbahen maskat?
  Pse nuk na argumenton ky pse duhen te behen tamponet, cfar benefiti konkret ka?
  Eshte e pa besushme si sillen ca njerez, meritojne qe te perfundojn ne burg per perhapje paniku.
  Qeveria Rama ka bere 1000 te zeza por nuk ka asnje faj ne luften kunder virusit, jo se eshte e afte por se nuk ka qeveri ne bote qe mund ta mposhti virusin.
  Une pergezoi presidentin e Brazilit i cili i ka vene veton masave kundra covid.
  Cdo mase nuk e zgjidh problemin por vetem e shtyn ne koh ate.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.