• |
ide | kryesore

PD: Skenar mafioz i qeverisë për të liruar nga burgu Agim Kajmakun

Arkiva, Lajme, Të fundit

“Skenar mafioz nga qeveria”, e ka quajtur Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi lirimin nga burgu të Agim Kajmakut, dy ditë pas arrestimit nga policia.


“Një skenar mafioz u zbatua 24 orët e fundit nga qeveria dhe drejtësia për të lënë të lirë Agim Kajmakun e Vorës. Policia bëri dje sikur e arrestoi papritur, pas një gjoja arratisje 7 mujore, ndërsa drejtësia, nën diktatin e qeverisë, e liroi sot nga burgu. Gjithçka ishte llogaritur që lulishtari i oborrit 1 milionë euro të Edi Ramës në Surrel të mos vuante asnjë ditë burg”, shprehet Bardhi. Bardhi përmend edhe tenderët që përfitoi kompania e Kajmakut gjatë kohës që ishte në kërkim nga drejtësia. Agim Kajmaku u shkarkua nga kryetar i Bashkisë së Vorës pasi u kap në shkelje të ligjit të dekriminalizimit.


Postimi

Një skenar mafioz u zbatua 24 orët e fundit nga qeveria dhe drejtësia për të lënë të lirë Agim Kajmakun e Vorës.

Policia bëri dje sikur e arrestoi papritur, pas një gjoja arratisje 7 mujore, ndërsa drejtësia, nën diktatin e qeverisë, e liroi sot nga burgu. Gjithçka ishte llogaritur që lulishtari i oborrit 1 milionë euro të Edi Ramës në Surrel të mos vuante asnjë ditë burg.

Agim Kajmaku, një fallsifikator, që fshehu krimin në formularin e dekriminalizimit, u mbrojt nga Edi Rama. Kryeministri nuk e shkarkoi nga detyra, megjithëse ne provuam me dokumenta se kryebashkiaku ilegjitim i Vorës kishte mashtruar dhe ishte në shkelje flagrante të ligjit.

Gjatë kohës së “arratisë”, Agim Kajmaku u pagua 200 milionë lekë nga pushteti e Edi Ramës, duke vendosur rekord sesi një person që kërkohet nga policia, përfiton njëkohësisht miliona lekë nga tendera publikë. Ky është një pushtet i kalbur që duhet shkulur me rrënjë, sa më parë!

12 Comments

 1. Çudiiiiii , çudiiiii e madheeeeeeeeee
  Tani e kuptove ti o koqe?
  Keshtu do beni edhe ju neser ne pushtet .
  Asnje nuk ka per tu denuar . Kurva kurven nuk e cenon ne nder .
  Pçavure shtet , palaço milet , politik kurvash . ropt ne infinit politikaneve

 2. Thesi, biznesi, humbja, fitimi, oferta, afera, janë belbëzimet e një dite të zakonshme për cilindo mandatdjegur të Partisë Demokratike. Ata që morën sa deshën, që zhvatën sa deshën, ata që edhe veglën muzikore të ahengut familjar e blinin në Moskë me qindra e mijëra euro, ata që edhe në “opozitë” prishnin çdo muaj 4-5 mijë euro për sorrollatje dhe qejfe, sot na janë kujtuar se “koha e re na thërret, ndaj hajdeni të mbushim listat dhe të bëhemi sërish deputetë”.

 3. O i pa emer 15:36 kurven pe pith ty edhe atit Murizit qe kur flet me ate ze duket si ato kurvat qe u ka ngecur kari ne fyt

 4. O idiota qe po shpelani m…. me sh….. Shumica e ketyre gjyqtareve jane emeruar ne kohen tuaj dhe tani po nxjerrin gjithe kriminelet nga burgu.

 5. Po mir mo gjith sufllaqexhinjte e PS te paemer jane apo e kane kuptuar qe po vjen koha qe efhe emri do tu harohet per bemat qe i kane bere ketij populli .Mallkuar kush mohon edhe emrin e vet , zoti u pafte e vente dore mbi ju .

  1. ÇA RENDESIE KA EMRI NE KETO RASTE O KAR ME SYZE? MJAFTON QE NJEREZIA TE SHKRUAJ ATE QE MENDON DHE JO TE BEJE MILITANTIN . ROPT POLITIKANEVE DHE MILITANTEVE . RROFSHIN SHQIPTARET

 6. Te dhjefsha mu ne arta marku..

  Kjo sndalon se perdoruri si super uturak i rilindjes

  Nevojtorja e rames arta marku

  Ptuuu rrace bastarde

 7. sikur ta dija qe sot gazmenta do shperndante suflakis per te gjitha motlat e portaleve 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈

 8. Rikthimi tek një burrë i urtë, është rikthimi tek një popull që ishte 4 milionë dhe shkoi në 2 milionë. Kemi nevojë për një njeri që del në punë nga ora 8 dhe ikën në shtëpi në orën 4. Të kthehet tek gruaja tek kalamajtë si gjithë të tjerët, s’ka nevojë të qëndrojë gjithë natën me eskortë rrugëve. Bashën e kam njohur personalisht edhe kur ka qenë ministër, ky është lideri Stalin i lulushit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu