• |
ide | kryesore

Bardhi: Kush u përdor nga Rama, s’mund të rikthehet në PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, tha se PD ka nisur një proces statusor, teksa kjo parti ka qenë e hapur. Ai tha se mund të ketë rikthime në PD, por ata nuk duhet të kenë qenë në opozitë dhe të kenë sulmuar PD-në, duke u përdorur nga Edi Rama.

Bardhi theksoi se ajo që është komentuar si hapje, është një proces statusor për përzgjedhjen e kandidatëve ndërsa shtoi se kjo është konsideruar nga media si hapje, kur PD ka qenë gjithmonë e hapur ndaj çdo zëri kritik ndaj qeverisë dhe çdo individi që do të japë kontribut në PD.


“Ne i kemi bërë thirrje çdokujt që kërkon të japë kontribut, që të afrohet. Sigurisht nga ky proces mund të dalin figura që nuk kanë qenë në vijë të parë të angazhimit në PD. Mund të ketë rikthim të figurave me kontribut në PD, që kanë dhënë kontribut edhe gjatë kësaj kohe në opozitë, që nuk e ka sulmuar PD-në, duke qenë në opozitë të qartë me Edi Ramën.

Çdo zë që do të bashkohet në betejë kundër regjimit që ka ndërtuar Edi Rama, është i mirëpritur. Ata që kanë qëndruar fort në një oponencë dhe nuk kanë folur sa herë ka pasur nevojë Edi Rama kundër PD, janë të mirëpritur. Kush është përdorur nga Edi Rama, le të vazhdoja aleancën me Ramën dhe të zhytet bashkë me të,” tha Bardhi ne Syri Tv.

10 Comments

 1. Ca do zhytet ai, ti je idiot. Ai po vjedh aq shume sa ti i jep dhe bythen tende te ta qije. Te mjeret ne kush kerkon te na qeverise me endrra. Or bole ji i hapur 100 % se ata qe kane bere oponence me PD nuk eshte per hir te Rames por te kryetarit tend qe s’la me rob te mbaruar pa fut ne lista dhe la jashte ata qe jane me superiore se ai. Bythmut, keni per te humbur prape.. bej gati bythen, cna gjeti ne me ate vampir e me ju shushunja thuaj!

 2. Erinda Balanca, të cilën e quajti “avokaten e 17 majit dhe avokaten e Bashës”, referuar marrëveshjes së bërë aso kohe me Ramës dhe kryedemokratit.

  “Xhepat e shqiptarëve janë grabitur nga çdo qeveri në 30 vjet, pa i bërë dallim, kurse në anën tjetër rriten shpenzimet e luksit, shumëfishohen dietat dhe financohen aktivitete të padobishme që të xhirohen paratë e buxhetit.

  Avokatja e Lulit, jo që s’ka bërë asnjë punë, por titullarja e institucionit avokatja e 17 majt, është shumë larg pritshmërive nga ajo që pritej kur u vendos. Ka administratë të politizuar që nuk kanë lënë asgjë gjurmë.

  Avokati i Popullit se vetëm për popullin nuk kanë punuar, është një pushtet që iu dhurua PD dhe janë aty falë dhuratës pa asnjë meritokraci

 3. “Avokatja e Lulit” ?????????
  A mos dashke ore morr i kuq që në postin e saj të vihet i biri i Enverit , Iliri ?

 4. Ti i oresh 09:51 qenke nje loqe si te gjithe ju shpellkaret e pd pse ballanca eshte e lulushit kjo nuk do te thote qe duhet te jete nga pd ka njerez Gri ne kete bote o loqja e majte e salihut,shko lepiji bythen e loqet lulushit o rrotekari per ekselent

 5. Edhe Basha eshte perdorur nga kryebariu, dhe po perdoret akoma! Menyra se si vepron e tregon. Por kjo eshte normale, perderisa ne mes eshte Sorros.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu