• |
ide | kryesore

Bëhen 85 vota në Kuvend, tre deputetë të opozitës: Votojmë marrëveshjen e arritur në Këshillin Politik

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar gjithë këto ditë se nuk ka numrin e nevojshën të votave për të kaluar i vetëm marrëveshjen e 5 Qershorit, por deklarimi i 3 deputetëve të opozitës parlamentare ka ndryshuar të gjithë situatën.

Artur Roshi, Fatjona Dhimitri dhe Besnik Troplini deklaruan votuan pro miratimit pa ndryshime të Marrëveshjes së 5 Qershorit në Këshillin Politik me ndërmjetësimin e SHBA dhe BE.


Kjo çon në 85 numrin e deputetëve, që Rama ka deklaruar se nuk i ka. Pak ditë parë, 3 deputetë të tjerë të opozitës parlamentare, Lefter Maliqi, Gjetan Gjetani dhe Suzana Topi deklaruan votën Pro miratimit pa ndryshime të Marrëveshjes për Reformën Zgjedhore.

Edi Rama zotëron në parlament 79 vota, 74 nga zgjedhjet e 2017-ës dhe aleatët që i janë bashkuar qeverisë nga PDIU me deputetë, PSD me 1 deputet dhe ish deputeti i LSI, Robert Bitri, që e çojnë numrin e deputetëve të kryeministrit në 79.

8 Comments

 1. Jam inxhinier IT me 2 diploma dhe kur shoh keta fshatare kerperate qe me perfaqesojne ne parlament dhe votojne ligjet qe afektojne mbi mua cdo ditel, me vjen per te thyer kompjuterin

   1. prandaj jemi ne kete gjendje ne , se ekzistojne idiot si puna jote . po tallin hebet me ty , me mua , me te gjithe o idiot .

   2. Jam shume i sigurt qe sapo lexove fjalen ‘diplome’, neuronet e tua leshuan nje sinaps ne tru qe te shkaktoi ndjenja inferioriteti te thelluar te rrenjosura nga kultura fshatareske e injorante e nderkallur ne vite dhe te imponoi urgjentisht te komentoje. Ske faj! Je produkt i fares se nje cobani injorant qe pjesen tjeter te mbetur ia shkarkonte fshehurazi vezoreve te dhive.
    E verteta eshte se fund te dites une plak syte tek kompjuteri im ndersa ti shijon sufllaqen e lengshme me qepe, por me duhet ta pranoj, te dy punuam me djerse.

 2. Ambasadorja amerikane dhe Ambasadori gjerman paskan cuar ca cuna problemtike ye Kuvendi. Tutje fugsa se iu shqeu lepuri. E keni humbur davane se nuk mund te bleni as vota kete here rradhe… iu tuajnr shume se duan gjithe bota t’ju rrezojne. Mbahuni tek Soros tani…

 3. Nese duan ta miratojne keshtu le ta miratojne , por ne fund shqiptaret si gjithmone do mbajne vetem gishtin
  (nje here ne bythe e nje here ne goje)
  Rrofte Burreria
  Rrofte besnikeria
  Rrofte popullit yne trim e liridashes ( mos harro gishtin o popull )
  Uuurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa …………..ah … ah .. ah ( mbas gishtit vjen prishja)

 4. disa deputetëve të saj, të cilët në fakt, thuhet se janë kontaktuar nga Lulzim Basha, për të votuar për marrëveshjen.

  Vetë Murrizi dhe Hajdari kanë përmendur disa herë, se deputetëve të opozitës poi u bëhet presion, për të votuar këtë marrëveshje, e cila nuk përmbush kushtet e tyre.

  Ndërkohë, nga opozita parlamentare pritet të “rekrutohen” edhe deputetë të tjerë nga Basha e Kryemadhi, për të votuar marrëveshjen e 5 qershorit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu