• |
ide | kryesore

Ramës i dështon skenari me Myslim Murrizin, tjetër deputete deklaron votën pro marrëveshjes me Bashën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tjetër deputete e parlamentit që mori mandatin pasi i dogji opozita, ka konfirmuar votën e saj pro marrëveshjes së 5 qershorit të arritur nga PS dhe PD. Suzana Topi shkruan në Facebook se e ka shprehur qëndrimin e saj, prej kohësh dhe vota e saj është për votimin e marrëveshjes pa ndryshime. Deri më tani Rama justifikohej përballë opozitës se nuk i kishte votat në Kuvend për të kaluar marrëveshjen ndërsa nga ana tjetër përdorte Myslim Murrizin për të kërkuar ndryshime kushtetuese dhe ndalim të koalicioneve parazgjedhore mes partive.

Reagimi i Suzana Topit:


Konfirmoj qëndrimin tim ne mbështetje te dakordesise se 5 qershorit. Qëndrimi im është bërë publik edhe me pare.

Konfirmoj votën pro për këtë dakordesi, pa asnjë ndryshim tjeter.

Tashme parlamenti e ka shumicen e nevojshme per te votuar nje ore e me pare dakordesine e 5 qershorit dhe per ti qendruar korrekt konsensusit, duke mos ndermarrë asnje ndryshim te njeanshem qe cenon konsensusin e arritur mes forcave politike.

Shqiperia e ka vendin vetem ne Europen e Bashkuar.

Qendrimi dhe vota ime eshte dhe do te mbetet ne funksion te integrimit sa me te shpejte me Europe. Kesaj i sherben dhe votimi i kodit zgjedhor, pa asnjë ndryshim tjeter të njeanshëm.

Ky eshte plotesimi i nje nga 15 kushtet për hapjen e negociatave. Ftoj mazhorancën qe ti qendroje zotimit dhe te sjelle ne kuvend kodin zgjedhor sa me parë per tu votuar!

13 Comments

 1. Lymsym Murrizi eshte nje hero i vertete ne parlament. Arriti t’ia mbushe mendjen edhe Shametit qe te mos votoje marreveshjen. Pastaj te degjosh fhalimet e tij… Tepke si te degjosh fjalimet e Blushit para nja tre kater vitesh. Po ne fund Blushi e mori ate qe kerkonte, Lymsymi do marre leshte pasi nuk do jete Rama me ne maxhorance

  1. ahahahah..

   //// Ramës i dështon skenari me Myslim Murrizin////

   Keta te lapsit jane shume kurva. Pra votoni marveshjen e PDs ( pacavuren e PDs) ose perndryshe jeni te blere nga Rama.
   Llogjike qe shkon vetem per debilat .
   Shiko tani kur te dalin ca te tjere .. ‘ PER INAT TE RAMES DO VOTOJME MARVESHJEN PD-PS ” ..
   Pse i ofendoni lexuesit kaq keq ore kurvat e Lapsit.

   1. Kjo me kuiton nje histori gazmore qe kemi ne nga kolonja.

    Nusja shante vjerren ne tere fshatin se ajo ishte e poshter , kriminele dhe ajo ishte ashtu e ajo ishte keshtu.
    E pergojosi aq keq sa fshataret filluan ti thone , po ndaje mendjen , cfare do besh ? Do ti kundervihesh vjerres apo do vazhdosh te llomotisesh neper fshat akoma ?
    Dhe nusja e re me ne fund vendosi..
    Ta shohi vjerra se cdo ti bej. Do ti bej ate qe sja ka bere njeri . Do tja nxij jeten fare. Do ta beje temallkoje diten qe ka lindur..
    Cdo nate do tja laj kembet .. heee ta shohi ajo bushtra .
    Cdo mengjes do ti bej kafen dhe mengjesin gati ….. heee …tani eshte radha ime .
    Nuk do ta lere te beje asnje pune ne shtepi.. por do ti bej te gjitha vete…Tanime do te komandoj une ne ate shtepi.
    Lopen do ta mjel vete , pulat do ti ushqej une … ajo vetem do lozi me nipat dhe mbesat… … DO JA BEJ JETEN FERR.

    Keshtu dhe keta te lapsit…… Heee ta shohi Edi Rama po nuk e votuan keta te opozites parlamentare marrveshjen PD-PS per kodin zgjedhor .
    Do ti nxihet jeta Rames se ata do ta votojne marrveshjen pacavure ne parlament dhe Rama do deshtoj me turp .
    Shkurdhaku po ju therret o deputete opozitare parlamentare.. … Qe Rama te deshtoje turpshem shkoni dhe votoni marrveshjen PD-PS.

 2. MURRIZI KLYSHE I RRAHUR QE STE HA QEN KY ISH I PRESEKUTUAR QE E KANE Q… NE B,,, KOMUNISTET TANI DO I Q……. MASKARA SERVIL SPIUN…………….

 3. mos voton kunder erjon brecka , me ndonje sharlatan se ai i gjen 8 disidente qe te hedhin ne ere cdo gje , kush i beson zografit i ka bere hesapet gabim

 4. Thjesht tregoi se eshte shqiptare . Dhe ne presim qe ky vend te behet . Po kush do ta beje ? Kurvat e beses ?
  Ptuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu………………………bordellhane

 5. Rama harron qe ishin nderkombetaret qe i futen kta te opozites se re ne parlament dhe jane po ata qe i bejne te votojne marreveshjen po te duan. Kjo loje ishte e destinuar per te deshtuar.

 6. Deputeti Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari kanë deklaruar vazhdimisht se opozita parlamentare nuk do të votojë reformën pa lista të hapura. Por siç duket, qëndrimi i opozitës ka ndryshuar.

  Ose më saktë i disa deputetëve të saj, të cilët në fakt, thuhet se janë kontaktuar nga Lulzim Basha, për të votuar për marrëveshjen.

  Vetë Murrizi dhe Hajdari kanë përmendur disa herë, se deputetëve të opozitës poi u bëhet presion, për të votuar këtë marrëveshje, e cila nuk përmbush kushtet e tyre.

  Ndërkohë, nga opozita parlamentare pritet të “rekrutohen” edhe deputetë të tjerë nga Basha e Kryemadhi, për të votuar marrëveshjen e 5 qershorit.

 7. Me parate tenderit qe rama I dha lulzimes ky po blen deputetet e vet qe deri dje i quajti komunista sot po lepin me para ate qe peshtyu dje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu