• |
ide | kryesore

Reforma zgjedhore/ Yuri Kim takon Taulant Ballën në Kuvend

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim zhvilloi një takim me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Takimi mes tyre u zhvillua pwr rreth 30 minuta nw ambientet e kryesisë së Kuvendit.


Burimet bëjnë me dije, se takimi ka në fokus marrëveshjen e nënshkruar me ndërmjetësinë e ndërkombëtarëve për Reformën Zgjedhore.

13 Comments

  1. Demokrati Kastriot Islami: Do kandidoj sërish si deputet për PD-në ta gezoni o shpellkaret e salihut demo kacin e zi te salihut

    1. Po ti a do kandidosh ora 13:42? Jo per gje, por me sa duket nuk do kete ndryshime kushtetuese. Ne kete rast, ben mire qe bashke me Gjuzin, Kerperaten, Pelikanin kacurel gna fal se gabuam, Qerosin kacurel, Stojkun, Murrizin, Hasanin, Selmanin etj, te krijoni nje parti dhe te ben aleance me rilindjen. Mund te merrni nja treqind vota ne total dhe te rrisni votat e koalicionit rilindor. Me pas, ne vitin 2029 apo 2033, mund t’ju njihet kontributi dhe te kandidoni per pastrues te ambjenteve te policise bashkiake.

  2. Ku je katandisur moj Shqiperi,corapekuqin e Librazhdit e ke per bizedime me kinezo-koreanet-per mbarvajtjen e reformes -[zgj]-vjedhore- te zgjedhjeve . Keq e me keq do shkosh .

  3. Te thot tenderat qe i kan dhene Lules qe miratoi pazarin me ramen M Murrizi bravo nxirrja te palarat ska gje qe Bushati lapsit ste jep hapsir fare

    1. Ky i paemri i ores 14:38, se bashku me shefat e tij qe e urdherojne te shkruaje idiotesira, kujton se te gjithe hane bar njelloj si ai. Murrizi eshte ortak tek universiteti me nje deputet te rilindjes, i cili per “cudine” e te gjitheve, doli kunder km dhe mbeshteti listat e hapura. Vec kesaj, gojet e liga thon qe Murrizi ka marre leje ndertimi diku tek rruga Jordan Misja. Keto me siguri nuk i ka nga pazari i Bashes me Km apo jo? Vete fakti qe tani te gjithe bodrumistet e pallatit te kongreseve po i thurin lavde opozites se re, tregon shume apo jo i paemer i ores 14:38?

  4. O ti 15 07 sjam i rilindjes se ju ket gje keni Kur Shan pd te quani te rilindje kur shan ps te quani te pd Sa per dijeni murrizi i ka pas keto para se ju ta shani Po athere sju leverdiste dhe sflisnit Per lul bq ca ke per te then per rrugen e kombit per taksen qe e la pergjysem per 800 m qe mori ke sharetoni ku tani me lejen qe i dha ai bq tjeter qe esht kryetar bashkie Po ndertohet tani shko bo 1 xhiro dhe shife 15 07?

  5. Po ke Ministria e Jashtme qe eshte dhe linja qe duhet te ndjekesh ti si ambasadore do ikesh ndonjehere gjate mandatit apo vari karin atyre se sdel ndonje lek andej

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu