• |
ide | kryesore

Zhduket në liqen aktorja Naya Riviera

-Instant, Paparazzi, Slider
Aktorja Naya Rivera, 33 vjeçe, e cila luajti në gjashtë sezone të “Gree” në Fox si nxitësja Santana Lopez, u zhduk  të mërkurën në mbrëmje dhe ekipet e shpëtimit kontrolluan liqenin Piru në Kaliforni, sipas Zyrës së Sherifit të qarkut Ventura.

Zyrtarët e Departamentit të Sherifit të Qarkut Ventura thonë se po kërkojnë aktoren 33-vjeçare Naya Rivera pasi gjetën djalin e saj 4-vjeçar vetëm në një varkë të mërkurën pasdite. Ishte një anije tjetër që  e gjeti fëmijën e saj duke fjetur në barkë vetën. Anija njoftoi zyrtarët, të cilët menjëherë filluan një kërkim për Rivera me helikopterë, dronë dhe ekipe zhytjeje. Zyra e sherifit tha që po kërkonte një viktimë të mundshme të mbytur në liqen. Një operacion aktiv i kërkimit -shpëtimit ka vazhduar tërë natën


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu