• |
ide | kryesore

Agron Shehaj publikon videon: Projektet e qeverisë kanë qëllim vetëm vjedhjen

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj  ka hedhur akuza drejt qeverisë. Shehaj, i cili akuzat e tij i ilustron me një video, shprehet se shumë prej projekteve të qeverisë Rama kanë patur vetëm një qëlim: vjedhjen dhe jo interesin publik.

Sipas ish-deputetit, edhe Milot-Fier është një skemë e sofistikuar mashtrimi ku do të vidhen qindra milion euro. />


“Shumë prej projekteve të qeverisë Rama kanë patur vetëm një qëlim: vjedhjen dhe jo interesin publik. Skema e DH Albania ishte skemë për të vjedhur dhe pastuar paratë, që mbeti pa asnjë dënim, sepse hajduti ishte vetë Rama. Edhe Milot-Fier është një skemë e sofistikuar mashtrimi ku do të vidhen qindra milionë euro direkt nga Edi Rama. Vjedhja e shqiptarëve duhet të ndalet, Rama duhet të largohet”,shkruan Shehaj.

8 Comments

 1. 1. Dhomat e Tregetise duhet te protestojne.

  Trau pengon zhvillimin ekonomik.

  2. Keta nuk pjerdhin, se NUK ka Verring Financiar per pasurite e politikes.

 2. Per ate te unazes ke te drejte si abuzim, por per milot-fier qe jep zhvillim turizmit nuk ka arsye te komentohet.
  Hill dhe Deloitte jane serioz dhe shume shtete me keta punojne

  1. Deloitte dhe Hill firma private jane. Deloitte jeton me konsulence dhe sherbime fiskale ndersa Hill me ndertime o trrupjerdhur. Ato normal qe PO do i thone perhere lekut o hajdar.

 3. Turizem e te pallofte kali familjen,nuk ka arsye te komentohet nese per 50 klm rruge shpenzohen 1.2 mld euro ?!Je gje i semure,nuk i njeh numrat,te ka bere mamaja ne are,si produkt i saj me kalin ?!
  Funderrina rilindas,socialiste te degjeneruar,vrime per ju hajduter nuk do kete qe t’ju zere serish ?!Gjithe kete baterdi me ml euro vjedhje nga gopi i mamave tuaja do dale,firmosni,pa teklif çdo gje qe u del perpara,ne te semes do shkoni ju e ata qe nuk do e gezojne aspak ate vjedhje te çmendur fare !!!
  Nese ju socialiste te ndyre,nuk e keni per gje t’ju shqepin xhepat puna juaj,se jeni mesuar ju me kete shqepjen,ju zaten ua çoni femrat tuaja(mamane,gruan,grate,vajzat)rilindasve ne hotel e nuk ua ndjen fare,por ne qe skemi te bejme me keto monstra,nuk do ju lejojme te na e marrin edhe shpirtin e bijeve tane !Neveri,per ju e sojin tuaj te piste,plehra !

 4. Ti i paemer i ores 13 11, ta pasku pallu mire kali dhe gamori genin e familjes dhe te paska pjell ty si bythqir qe qihesh me qen o te qifshin gjith komshinjte qe ke aty

 5. Vjedhja eshte ne natyren Shqiptare qe nga koha e Ilirve, shikojne naten ne ender si do vjedhin apo mashtrojne diten ose naten sipas vaktit.
  Me keqardhje besoj se ky komb informal mbijeton rastesisht nga dikush qe vjedh per vete dhe per ta.

 6. “Shumë prej projekteve të qeverisë Rama kanë patur vetëm një qëlim: vjedhjen dhe jo interesin publik. thote z.Shehaj . Jo shume por te gjitha projektet e tij kane pas per qellim te vetem vjedhjen dhe per kete ky kodosh kyeminister duhet te jete patjeter pas hekurave .

 7. Erinda Balanca, të cilën e quajti “avokaten e 17 majit dhe avokaten e Bashës”, referuar marrëveshjes së bërë aso kohe me Ramës dhe kryedemokratit.

  “Xhepat e shqiptarëve janë grabitur nga çdo qeveri në 30 vjet, pa i bërë dallim, kurse në anën tjetër rriten shpenzimet e luksit, shumëfishohen dietat dhe financohen aktivitete të padobishme që të xhirohen paratë e buxhetit.

  Avokatja e Lulit, jo që s’ka bërë asnjë punë, por titullarja e institucionit avokatja e 17 majt, është shumë larg pritshmërive nga ajo që pritej kur u vendos. Ka administratë të politizuar që nuk kanë lënë asgjë gjurmë.

  Avokati i Popullit se vetëm për popullin nuk kanë punuar, është një pushtet që iu dhurua PD dhe janë aty falë dhuratës pa asnjë meritokraci

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu