• |
ide | kryesore

Basha reagon ashpër pas deklaratës së Ramës për listat e hapura: Më i tmerruar se Ramiz Alia në ditët e fundit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha doli në konferencë pasi Partia Socialiste u deklarua e gatshme të plotësojë kërkesën e opozitës parlamentare për hapjen e listave zgjedhore, çka do ti japë fund koalicioneve parazgjedhore.

Përpara mediave ai deklaroi se me këtë lëvizje, Rama ka prishur në esencë marrëveshjen e 5 qershorit të arritur me opozitën në rezidencën e ambasadës Amerikane.


“Falenderoj përfaqësuesit e medias që sot para syve tuaj keni pasur njeriun më të tmerruar nga zgjedhjet e ardhshme që Shqipëria ka njohur në 30 vite. Tmerri dhe ankthi i Ramës për humbjen e zgjedhjeve sot ka arritur një majë papërgjegjshëmërie që se ka pasur as Ramiz Alia në ditët e tij të fundit.

Një nga rekordet që do të thyejë është ajo e një kryeministri në ikje më të tmerruar se kushdo. Në esencë sot ai ka prishur marrëveshjen e 5 qershorit për të cilën u investuan forcat politike me ndërmjetësimin e BE, SHBA dhe Britanisë së Madhe në këtë marrëveshje ishte qendrore arritja e dakordësisë për reformën zgjedhore, kusht për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE”, – tha Basha.

Kujtojmë se nga BE dhe SHBA është kërkuar votimi i marrëveshjes së 5 qershorit, pa ndryshimet e fundit të Ramës.

11 Comments

 1. Me zi tja bej ky i gjati kesaj opozite qe ben politike nga rruga. E ben vete Sulltan dhe tani kerkojne te diktojne ne politike. Rama po luan trapin me keta dhe as rruhet fare cfare thone perendimoret sepse e di shume mire qe nuk perkrahin kete opozite qe krijoi precedentin e largimit nga parlamenti por perkrahin kete popull qe po vuan nga kjo klase politike mizerje.

  1. I gjati me aleancen e qelbesirave e ka kuptuar se si mjaftojne qelbesirat per ti vjedhur zgjedhjet.Koalicioni i qelbesirave nuk do me koalicione. Tani i kane ngelur dy rruge ,ose marreveshje ose te provokoje mospjesmarrjen e opozites ne zgjedhje. Proven ja dha vellai i Beogradit ku Europa pervec ndonje deklarate te tipit “me ka çu nana me la gojen” s pipetiu. Bashes duhet ti tregoje ndonjeri historine e thepit. Keshtu mbase kupton se me mafiozet nuk behet marreveshje. Dhe ne ka bythe te dale e ta rrezoje me dhune. Nese jo le te pirdhet

  2. Rama do jete peshku i pare i madhe qe do vere ne jete skenarin e telekomedise nr drejtesi. I ploteson kriteret dhe i hap kanalin edhe shume peshqve te tjere.

 2. JU DUHENI VRA TE GJITHE PA PERJASHTIM , VETEM LOJRA NE KURRIZ TE POPULLIT PER INTERESA PERSONALE . ASNJE QE TE BEJE DIÇKA PER INTERES TE SHQIPERISE .

 3. Ore leri historite me Ramiz Alite..
  A do i pranosh listat e hapra apo jo ?
  Mos e nxirr inatin me kesi lloj budallalliqesh .
  Kurse hapja e listave eshte ne tavolinen tende tani..
  Vendos ! Do ta pranosh apo jo.

 4. bobo. hap rrugen se ja dhurove dhe keto zgjedhje. Ramen spo e kap tmerri nga 1001 deshtime e vjedhje, do na e kap nga listat e mbyllura. akoma me demagogji ppsh-je. flet si birgadier e kryetar kooperative (a i fole Trump-it per qepet e devollit kur e takove?). flet akoma per ramizin 30-vjet para, qe gjysma e votuesve as nuk e din se kush karin eshte (kan kalu 30 vjet o bashe, ka lind breza te rinj). tall karin e ofendon shqiptaret se te duket akoma si dele. o lule basha, nqs ske kellqe me mund ramen hapi rrugen njerezve te zot se ti je deshtak i lindur qe deri tani ske pas asnje fitore te vetme per meriten tende, as kryetar sje ber me meriten tende. thjesht nuk do te fitosh, je me mir ne pozicion humbesi llapaqen. ta gezojm ram poturren dhe per mandatin e ardhsem.

 5. Shtro bythen lulushe bind shpellkaret te votojne nuk jane listat e hapura gjema,por ti ke hallin e krytarllekut te pd te iku partia qe te dhuroje salihu o loqe qe kurre nuk u poqe

 6. Reforma ne drejtesi ka filluar te japi efektet e para

  I penduari i pare i “ bandes” politike rrefen nje nga pazaret e pista qe prej 30 vitesh luhet ne kurriz te shqiptareve

  Shpresoj qe “ pentito” i pare i kesa “ bande” politike te bashkepunoj deri ne fund me drejetesine.

  Njeri president e tjetri kryeminister???????????

  Hajde gallate hajde. Domethene qe Shqiptaret nuk kane fare te drejte te zgjedhin

  Prandaj kane 12 vjet qe jua kane ndaluar me ligj te drejten e zgjedhjes me vote??????

  Prandaj nuk duan listat e hapura??????

  Prandaj bejne sikur zihen me njeri tjetrin???

 7. Me perfundimin e marreveshjes, cdo gje eshte e vulosur dhe e aprovuar nga fuqite e medha, andaj cdo perpelitje me listat, jo te hapura, jo te mbyllura eshte vetem zhurme per shtigje ofendimesh e provokimesh> Mareveshjen e aprovuan perfaqesuesit e fuqive te medha, qe deri dje, ky, Rama mburrej duke na i vene perpara si argument, kurse sot, ben sikur nuk i njeh vendimet e tyre, e po ben provokime mjaft te rrezikeshme qe do jene pasoja edhe per popullin,nese idioti vjedh perseri pushtetin. Me mire ju, idhujt e sektit, apo zorraxhinjte e Rames, mos e degjoni si shume se do u hedhe ne lume. , kete edhe ju e dini , sepse ai s;njeh prinderit e tije.

 8. Basha do me vazhdu me Klevisin trim i cartun i Astirit dhe me Sait sprintierin. Bythqir qe mcifet mbrapa pantallonave te saliut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu