• |
ide | kryesore

Egbo e ka titullin në duar: “Nuk presim të na dhurojnë pikët”

-Instant, Sport

“Është sprinti i fundit. Derbi dihet që nuk është një ndeshje e thjeshtë”. Emanuel Egbo është i kënaqur pas ndeshjes, ku mori një tjetër rikuperim nga të tijtë, por mbi të gjithë një pikë që e afron ndjeshëm me titullin: “Ishte një ndeshje që do shumë motivim dhe karikim – tha nigeriani -. Në vinim nga humbja me Kukësin dhe humbja me Bylisin në Kupë që kishte ndikuar në vetëbesimin e lojtarë. Duhet të jemi të kënaqur shyqyr Zotit barazuam në fund”.

Një barazim kur pothuaj shpresa ishte venitur, i ardhur vetëm në të 92, por që e fut tashmë teknikun nigerian në llogaritë e veta, pa patur nevojë për të parë ndeshjet e të tjerëve: “Ne kemi ndeshje në Kupë, pastaj do fillojmë të mendojmë për ndeshjet e kampionatit – vlerësoi Egbo pas derbit me Partizanin -. Nuk presim që të na dhurojnë pikët, ose të presim nga ekipet e tjera. Është në dorën tonë titulli. Do të futemi në fushë për t’i marrë ndeshjet një nga një. Në fund të kampionatit do t’i bëjmë llogaritë”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu