• |
ide | kryesore

Pushimet verore të Kate dhe Princ William

-Instant, Paparazzi, Slider

Dukesha e Kembrixhit dhe Princi William kanë kaluar izolimin e Koronavirusit në shtëpinë e tyre në Norfolk, Anmer Hall, por tani dy fëmijët e tyre më të mëdhenj janë larguar për stinën dhe pushimet e verës.
Kate dhe William kanë qenë duke i mësuar fëmijët në shtëpi për tre muajt e fundit, pasi shkolla e Princit George dhe Princesha Charlotte në Battersea u mbyll si përgjigje ndaj pandemisë Koronavirus. Por ndërsa fëmijët janë larguar për shkollën verore këtë javë dhe kufizimet e bllokimit kanë filluar të lehtësohen, familja mund të planifikojë një udhëtim larg. Kate kohët e fundit zbuloi se ajo nuk ka arritur të shohë prindërit e saj, Carole dhe Michael Middleton, personalisht që nga fillimi i pandemisë – pasi ata jetojnë larg.
Por tani, ndërsa Qeveria lejon që dy familje të takohen, për sa kohë që mirëmbahen rregullat e distancës sociale, ata kanë vendosur të takohen në shtëpinë e tyre Berkshire.
Prindërit e Dukeshës kanë qenë duke qëndruar me vëllanë e vogël të Kate, James Middleton dhe të fejuarën e tij Alizee Thevenet në shtëpinë e tyre Bucklebury Manor, një shtëpi e klasit të dytë.
Duke folur gjatë një vizite të fundit në Fakenham Garden Center, Kate tha: “Unë kam ende për të parë familjen time pasi ata janë rreth tre orë larg në Berkshire, kështu që unë nuk i kam parë ata dhe më kanë marrë malli”.
Duka bëri shaka se Louis është më kurioz për butonin e kuq që i jep fund thirrjes dhe shpesh përpiqet ta shtypë atë gjatë një bisede liveLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu