• |
ide | kryesore

“Ti kryeministër, unë president”, Rama reagon pas deklaratës së Bashës për ofertën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas deklaratave të ashpra të Lulzim Bashës, vjen një reagim nga Edi Rama sa i takon debatit për listat e hapura.

Shpërthen Basha: Rama më ka bërë ofertë, ti Kryeministër, unë President 


Përmes një mesazhi në Twitter, kreu i qeverisë s’i ka kursyer ironitë sa i takon ofertës që lideri i PD-së theksoi se i kishte bërë Rama.

Kryeministri Rama ne Twitter: 
Listat e hapura do fuskan kriminelët në parlament sipas LB e unë dashkam të bëhem President me LB kryeministër,se paskam frikë nga humbja😂Në fakt jo, unë e di popullin më të mençur se veten prandaj dua të hapen listat,e s’e bëj dot Lulin KM se s’jam Populli që e vendos këtë!
Sa për koalicionin me SHPK e LSI siç e quan LB,as e ndalon hapja e listave që ta bëjë, as e detyroj dot unë që ta zhbëjë! Prandaj Lul merre me qetësi këtë proces ku more gjithë çfarë deshe,e lëri sharjet e kërcënimet,sepse koha e ka treguar që të çojnë vetëm nga humbja në humbje!

15 Comments

 1. E shikoni o shpellkare kush eshte njeriu qe kryeshpellkari salih karaxhic berisha zgjodhi per ju dhe pd e raskapitur nga vete Ai shkoni lepijini bythen luluqes tani si keni bere gjithmone

 2. Te gjithe e dime o Lul qe ti nuk e ke problemin me oferten, por me sinqeritetin e Rames. Te pakten e ke kuptuar qe nuk i besohet per gje. Rama nuk ben pazare me jep- te jap. Rama ben pazare me jep-t’i kam dhe nuk t’i kthen kurre.

 3. Dhe sot unë po bëj publike numrin e dosjes së Edvin Ramës të dënuar në Paris, në vitin 1993, që është AL.1961138/A.

  Ndaj sot unë i bëj thirrje Prokurorit të Përgjithsëm që ti kërkojë Ministrisë së Drejtësisë Shqiptare, të bëjë identifikimin e numrit të dosjes së Edvin Ramës, të cilin unë e akuzoj si njeri që është burgosur në Paris për vjedhje të ikonave.

  Ti merren gjurmët e gishtave me emrin Edvin dhe t’ia dorëzojë Ministrisë së Drejtësië franceze dhe jo policisë franceze.’

 4. Bythqiri do keyeminister dil konkuro pa lista te mbyllura ne tiran dhe e shef sa vota mer Me shum votojn kujtim gjuzin se ty o zar i sales

 5. Reforma ne drejtesi ka filluar te japi efektet e para

  I penduari i pare i “ bandes” politike rrefen nje nga pazaret e pista qe prej 30 vitesh luhet ne kurriz te shqiptareve

  Shpresoj qe “ pentito” i pare i kesa “ bande” politike te bashkepunoj deri ne fund me drejetesine.

  Njeri president e tjetri kryeminister???????????

  Hajde gallate hajde. Domethene qe Shqiptaret nuk kane fare te drejte te zgjedhin

  Prandaj kane 12 vjet qe jua kane ndaluar me ligj te drejten e zgjedhjes me vote??????

  Prandaj nuk duan listat e hapura??????

  Prandaj bejne sikur zihen me njeri tjetrin???

  1. shtrengoja karin fort Murrizit se te iku vendi punes, kopjoja komentet dhe sulu neper portale.
   Po rri mor burre se ta ka fitu gruja venin e punes, di qihet prape dhe do te mbajne prape edhe keta qafkarat e PD

 6. Per komentuesit horra, banale e bajga te rilindjes” _ Na thoni se sa gra ka ndare ky idhulli tuaj? Na thoni se eshte denuar ne France, me qe ne c;do dite po komunikohet numuri i akuzes? Na thoni a e ka sulmuar babane per incest, sa qe mohonte djalin”_ A e dini qe eshte i semure psiqik qe heret, ? A e dini qe ka bashkepunuar me bandat e para 97? A e dini qe ka vertetuar me se miri qe ka vesin e hajdutit e te drogaxhiut?-Pa permendur ndonje episod, por desha te me gjeni qe a ka ne bote nje popull qe voton nje person te tille qe ta drejtoje? Pra, nuk po ofendoj popullin, por, po ju theme qe erdhi ne pushtet duke zbatuar tere veset e bashibozuket e tije, e sidomos kodoshet trashegimtare qe i perkrahu, dhe e perkrahen, ani se ne vitet (), ky deshi qe baballaret e tyre ti varte ne tela me gjemba, qe mire do kish bere, se sot, mbase do ishim me afer europes se kurre, Me kete eshte larg Europa, sepse luan rrolin e dashurise, por e tinezise pas kraheve te perendimoreve…..Edhe ky vete eshte bire, e kelysh kurvi, qe nuk ndryshon nga geni>

 7. Lul kari nuk ka fitu nonjihere zgjedhje dhe ska per te fitu se osht koqe komplet.

  Flet per ca gjona qe ia ka thone “ndermjetesit” si puna babales, dhe rri si mut per oferten e listave te hapura.

 8. Ca m,,,,t Tironci je ti qe me perfol si kaqol i Rames, E kush ti qe as e njef e as e di se si, e ku bi Tirona. Mos te duket qe e ke per nder kete emer qe ke vu ketu se po te ndero , se Tironcit nuk bohen me hajdute, e mashtruse, se Tironcit nuk e shesin vehten e dinjitetin, si ju, disa zorraxhij qe i thoni vehtes tironas, pa qene, e pa pas traditen e Tironcit. TI, Tironc ne koment, edhe mund te na jeshe nga fshati , apo katuni i gruas se shefit, por qe je larg Tironceve dinjitoz, sepse a edi ti, apo lloji jot qe ky pushtet e ky krrici, qe i qeke betu me sulmu komentuesit qe i vejne ne dukje veset e vecorite e idiotit, ti na qukekrke si, ai, apo si ky, pa argument se ti ne cgrup te kuqaleve, apo drogmeneve hy. Je bishti kavallit po qe se e ma vehten Tironc, e do jete turp per ata qe te mbajne per Tironc, Pac ate faqe qe e trego ne koment.Si perfundim, nuk ke kapacitet ti qe te me korrigjosh, apo te me besh vrejtje, sepse ti, apo ju rilindasit, qe po habitem se paska tironc, e keni prapashtesen ,,,,,,QELBESIRA…..

  1. Shko mer rrot kari, permen tironcat ti spiun dyleksh. E kane dhone voten tironcat per pd qy prej fillimit. Edhe ca moren? Dyrve te gjykatave per tokat qe kane zon cecent. Dhe ti e lul kurva presin per nonji kocke kur ti vi rradha.

 9. Denononcoje o Rame sic bere me Ramush Haradinajn.
  Une nuk dua leke se jetoj me djersen e ballit, por po deshe voten time: A do ma lesh tet shoqe nja dy ore per bisedime te ngjeshura???

 10. Nga ana tjetër unë po tregoj edhe një gjë tjetër: Rama i ka dërguar mesazh edhe Metës, të ikë Monika nga koalicioni me Bashën dhe ti kryeministër e unë president”, ka thënë Peka, duke menduar se po zbulonte diçka që e përkeqësonte pozitën e Ramës, por nga budallalliku, thjesht ka bërë qesharak Bashën.

  Se vështirë ta besojë njeri, që Rama paska dalë rrugëve dhe kërkoka me patjetër që të bëjë kryeministër dikë tjetër.Gra ndajne te gjithe o xixa por na thuaj ku martohet me kusheriren ben dy kopila dhe kete e ben vetem zeni i salihut dhe salihu e futi ne shtepi kete incest familjar me bekimin e tij o xixa lepirsi ekselent i bythes se salihut e lulushit por prap te supa me lakuriq do perfundosh o shpellkar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu