• |
ide | kryesore

VIDEO/ Sherr në parlamentin e Kosovës, deputeti i LDK-së përplaset me Vjosa Osmanin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, ka ndërprerë seancën ku po diskutohej rishikimi ne buxhetit për vitin 2020 pas tensioneve të forta të krijuara në sallë.

Kjo pasi deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj ka debatuar ashpër me Osmanin edhe pse kjo e fundit i kërkonte që të qetësohej.


Ai është çuar nga vendi dhe i ka shkuar pranë Osmanit, por është ndaluar nga sigurimi. Osmani e ka paralajmëruar se do ta nxjerrë nga salla. 

“A po ulesh dhe mos bërtit, ulu ose kërkoj prej sigurimit me të qitë jashtë” – iu kthye Osmani.

6 Comments

  1. ZAGARET E ISA MORINES DHE HASHIM THACIT MOS E SULMONI VJOSA OSMANIN OR ZAGAR TE TREDHUR NGA HASHA DHE DULLA KOTI

    1. Keta nuk jane as zagare, se zagari e ben nje pune, po kelyshe, si te zotet e vet. Kush sulmon nje grua nuk eshte burre, por m..t!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu