• |
ide | kryesore

I prekur nga Covid, ndërron jetë babai i gazetarit Berat Buzhala

Arkiva, Lajme, Të fundit

Babai i gazetarit nga Kosova, Berat Buzhala nuk e ka fituar dot betejën me koronavirusin. Lajmin për ndarjen nga jeta e ka bërë me dije vete gazetari parmes një postimi në Facebook. Gazetari Buzhala shprehet se baba i tij ndërroi jetë në moshën 72 vjeçare.

Postimi i gazetari Buzhala:


Miq dhe mikesha,

Sot ne ora 13.00 vdiq baba i jone, Bashor Gege Buzhala, ne moshen 72 vjecare. Pas nje lufte te gjate me COVID’in ai nuk arriti te fitoje. Ne syte e mi, te vellaut dhe dy motrave, kjo eshte humbja e tij e pare. Ne ishim jashtezakonisht krenare qe e kemi pase nje babe sikur ai. Tash e kemi nanen .

Baba, pervec prej ne kater femijeve, trashegohet edhe nga dhjete nipa dhe mbesa.

Varrimi eshte neser ne Çabiq. Per shkak te situates se pandemise ai do te zhvillohet vetem ne pranine e familjareve te aferm.

Ju te gjitheve ju falenderoj per interesimin qe e keni tregu gjate gjithe kesaj kohe. Ne te tjeret jemi te gjithe shendosh dhe mire.

T’ati ka lind me 19 mars te vitit 1948 prej prindereve Gege dhe Mane. Ai ishte vet i katerti vella dhe nje moter. Jeta e tij nuk ka qene aspak i lehte. Post mortem i jam mirenjohes per krejt angazhimin qe e ka bere per ne si familje.

Ju dua dhe ju falenderoj paraprakisht per ngushllimet e shprehura.

9 Comments

  1. Orangotangooo kuptohet qe eshte nje majmun xhungle qe.nuk ka as minimumin e ndjenjave njerezore. Natyrisht qe qenje te tilla pa dinjitet nuk e meritojne as te quhen frymore megjithese cdo dite harxhojne oksigjenin qe Zoti i madh iu ka dhene njerezve dhe kafsheve qe jetojne ne kete planet. Te harxhosh kohe me qenje te tilla qe nuk ia kane idene sjelljes njerzore, eshte shume e pavlere dhhe padobi…
    Zotit Buzhala dhe familjes se tij ngushellime dhe Zoti i forcofte e i ndihmofte qe ta kalojne dhembjen per njeriun e dashur. Zori paste ne driten e Tij edhe te ndjerin

  2. Po ky loqja ben shqiponjen me doreza llastiku? Boll o fshatare patriote kaka. Vdekjen e keni fut te ora e reklamave?

  3. Per keshtu speciesh si ky gomari buzhala(berati) pik ndjenje sduhet me pas se edhe shkau eshte me i mire se ky maskarai

  4. Ai u prehte ne paqe por ky nuk eshte lajm per gazeta, pasi Buzhala nuk eshte ndonje personalitet por njeri si gjithe te tjeret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu