• |
ide | kryesore

Manovrat e Ramës për sistemin zgjedhor dhe koalicionet, Paloka: Nuk mund të ketë më “vija të kuqe” që ta ndalin popullin!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar,me anë të një statusi në Facebook, pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit iu drejtua Partisë Demokratike që ta marrë me qetësi procesin për Reformën Zgjedhore “dhe t’i lërë sharjet e kërcënimet, sepse koha e ka treguar që e kanë çuar vetëm nga humbja në humbje.” Duke publikuar disa foto nga protestat e opozitës Paloka shprehet se “nuk ka vijë të kuqe që do ta ndalë popullin të marrë në dorë fatet e tij.”


Postimi i plotë:


Tani qe Rama po kerkon te kaloje cdo kufij vetem per te mbrojtur pasurine dhe pushtetin e tij personal, nuk mund te kete me “vija te kuqe” qe ta ndalin popullin te marre ne dore fatet e tij…
Kjo eshte e qarte sot per kedo, shqiptare apo nderkombetare !

5 Comments

 1. O Paloka.. leri keto kercenime debile po A DO TI PRANONI LISTAT E HAPURA , APO JO ?
  Te tera keto budallalliqe jane te kota.
  Deri tani akoma nuk ka asnje prononcim nga PD per kete pike.
  Para disa ditesh Mona tha se per LSIn listat e hapura nuk jane nje tabu. Pra LSIja e ka dhene nje gjysem PO.
  Ju cfare do beni ? Se populli do lista te hapura.

 2. Vija ketije timit. HAHA!
  Bojeni ate m** shteti ose dhiteni fare se na u ca tallaferen duke nigju e rruj apo se rruaj per vijen.

  Teatri iku per lesh, Unaza per lesh, per c’fare m** vije bohet llaf?

  PD from scratch
  Shqiperia from scratch

  Te gjithe shqiptaret from scratch

  Shkaterroje, Pastroje Rregulloje shpejt se RAMVIRUS PSIKOPATI o te dera e babzise.

 3. Në një konferencë për media, Hajdari publikoi një vidoe të Bashës ku premton në 2017 se kjo do të ishte hera e fundit që listat ishin të mbyllur, por që me deklaratën e djeshme doli se gënjeu hapur.

  Sipas Hajdari në politik kërkohet një qëndrim i qartë, por që për Bashën kjo është e vështirë pasi jo vetëm nuk është koherent por nuk mban premtimet e bëra qytetarëve.

 4. Paloka pash Zotin vetem per popullin mos flisni! As s’ju ruhet fare dhe se keni ruajt kurre. Vetem per bythen tuaj mendoni. Te lutemi na leni rehat ne kete kohe semundjesh e vape!

 5. Paloke antikomunisti qe babi i ka pas punu te makinaimport. Kush e ma men kohen e dulles e di se kush punonte te makina importi.

  Paloqja qe deklaroi dhe tha qe po te behen zgjedhjet une largohem nga politika.

  Kto jane VK merr burre. Edhe thojne qe na vodhen votat pastaj…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu