• |
ide | kryesore

Ushtria refuzon urdhërin e Vuçiç për të shtypur protestat në Beograd

Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia u përplas sërish me protestuesit në Beograd, teksa u shënua nata e tretë e protestave të dhunshme. Demonstruesit vazhdojnë të sfidojnë urdhrin që ndalon grumbullimin e njerëzve. Edhe këtë herë, protestuesit sulmuan godinën e parlamentit, duke tentuar që të futen brenda. Policia qëlloi me gaz lotsjellës dhe përplasja u zhvendos në rrugë. Ndërkohë portali Nova në Serbi raporton se ushtria ka refuzuar urdhrin për të marrë pjesë në shtypjen e protestave. Portali shkruan se refuzimi ka ardhur nga Brigada e 63-të e Parashutistëve.


17 Comments

 1. Bravo. Kur shajn dhe serbin. Legenat qe nuk jan per asgje
  E ata te qisin syt per vendin dhe jetet e veta. bravo i qofte

  1. Po ky populli jone i tredhur kur do çohet kunder mafias ne pushtet “RamaVirusi”..
   Popull i nenshtruar nga mafja kenaqen me buke thate..popull mjeran i trellur..turp

 2. ”’ portali Nova në Serbi raporton se ushtria ka refuzuar urdhrin për të marrë pjesë në shtypjen e protestave ”’

  Aman lajm portali na japin keta te lapsit ?
  Ndonje dite do te na japin ndonje lajm qe bazohet ne ndonje blog personal.

 3. KJO DUHET TE NDODHE DHE NE SHQIPERI BILES DUHET TE KISHTE NDODHUR RAMA IK IK IK IK IK SA SJE VON LERI LOJRAT ME ALEKASNDER VUCIC DHE ALEKSANDER SORASIN LERI LOJRAT LIDER BALLKANIK E LIDER SURRELI LERI LOJRAT UNE MBAJ BALLKANIN JASHTE LUFTES DHE UNE E FUS NE LUFTE KUR TE DUA LERI LOJRAT SE NE SHQIPTARET KEMI KU TE SHKOJME SHKOJME NE RUSI KEMI YLLIN LERI LOJRAT PA E FUNDOS SHQIPERIN SE PASTAJ NUK DO GJESH VRIM ME FUSTAN E PA FUSTAN KE TE FUTESH RAMA IK IK IK IK IK ………………….

  1. Fakti qe ne shqiptaret nuk shkojme me serbet, nuk duhet ye na beje te verber. Duhet ta kuptojme se eshte nje popull shume vital dhe qe nuk nenshtrohet lehte. Per kete duhet t’i japim vlersimin e duhur. Nderkohe, megjithese serbet jane “armiqte” tane, po e ve ne thonjeza sepse pabaresisht nga perplasjet edhe ata jane njerez, po na japin leksione demokracie.

   1. Pergjithsisht jam dakort me ato qe the. Nuk po i futem krimeve qe serbet kane bere, se dalim nga tema. Por sa per qendrimin ndaj qeverive eshte e sakte.

 4. Serbet jane burra, Shqiptaret jane pleshta, (perpara qeverive dua te them).
  Te ****** qeverite e botes, njera me **** se tjetra por kjo e Shqiperise eshte nona e ku*****se.

  Ngrihuni ngrihuni se nje hajdut barkderr do iki nje hajdut i babzitur me oreks e barkbosh do te vije.

  Shqiperine e rregullon vetem dora e Zotit se Shqiperia me Shqiptar nuk bahet kurre. Shqiperia do tkurret, tkurret deri sa te ngeli nje periferi e botes se trete ne ballkan mbushur me iranian, pakistanez, palestinez. Kjo fale Ramavirusit qe ka mbush xhepat dhe do ti marri ne boten tjeter ti gezoje hajvani.

 5. Fake news.
  Per aq protestues sa kam pare keto dite ne videot ne youtube… policia serbe i perballon vetem em beshtyma. Nuk ka nevoje fare te thirret ushtria.

 6. Serbet njerz te keqinj????? O njerez si popull jan kavaliera njerz me karakter. Kto i ka marr ne qafe politika qe bajn, njesoj si te ne ne Shqipri. Kam ken para dy javeve ne serbi e mbeta aty per arsye te anulimeve te avionave ,kan ken dy ditet me te bukura te udhtimit tim. Njerz shum te respektushem kam pas rastin me shetit beogradin e me kan ndimuar per cdo pacartesi qe kisha tu e dit qe jam shqiptar respekti per ta u ba edhe i madh

 7. Serbet ne njefare menyre jane si gjermanet ne luften e dyte boterore. E konsiderojne veten race superiore dhe kane difektet e veta. Genocidi serb eshte i padiskutueshem sidomos ndaj muslimaneve ne Bosnje dhe Kosove, por edhe ndaj katolikeve ne Kroaci e Slloveni dhe kjo eshte e denueshme si moralisht ashtu edhe ligjerisht. Ndjenja e tyre kombetare eshte shume e larte dhe kjo ane e serbeve qe sidomos shqiptareve iu mungon, me ben te kem njefare zilike per ta. Drejtuesit e shtetit shqiptar keto 80 vitet e fundit i kane shitur interesat e kombit tone per interesa personale. Ketu ben perjashtim vetem Berisha dhe kete nuk mund ta mohoje askush. Flas gjithmone per shtetaret e Shqiperise dhe jo te Kosoves (nuk e kam nder mend te merrem me ta). E thene thjesht dhe sakte, be pergjithesi nje serb nuk i tradheton interesat e vendit te vet, per interesa personale. Shume shtetare (po i quaj ne kete menyre megjithese nuk e e meritojne kete emer), per interesa te ngushta personale, e kane shitur Shqiperine dhe ketu flas thjesht per Shqiperine dhe jo per kombin shqiptar e trojet shqiptare qe jane shume me teper se Shqiperia. Prandaj ne duhet te mesojme nga serbet ne cdo drejtim. Sa per shembull, nje organizatr nacionaliste serbe ne fillimshekullin e XX, ka vrare nje kryeminister qe po shkonte kunder interesave te Serbise dhe pjeset e trupit te tij (kryeministrit) jane shperndare ne Beograd. Shqiptaret dhe ketu e kam fjalen per te gjithe qe kane kombesi shqiptare, nuk kane ndonje akt te tille. Natyrisht qe nuk e kam fjalen tek vrasja te cilen e konsideroj krim, e kam fjalen qe ne Shqiperi nuk eshte denuar asnje per krimet qe ka bere. Kjo nuk ka ardhur thjesht nga drejtesia qe nuk funksionon, por nga mungesa e deshires se shqiptareve per drejtesi. Nje pjese e mire e politilaneve shqiptare duhet derguar ne burgim te perjetshem per krimet e kryera ndaj ketij vendi, por ne jemi larg serbeve ne atdhedashuri. Per kete duhet te mesojme nga serbet, pavaresisht se jane armiqtr tane.

 8. Kena shume me m’su nga Serbet Greket.E dijme mire dhe I kena pa’ ,kur interesat e tyre kombetare cenohen,Ato nuk pyesin se ke do te mbeshtesin Vucicin apo Sheshelin,Micotaqis apo Cipras.Ato mbrojne kombin e tyre.
  Ne duhet t’i respektojme,edhe pse I kena kundershtare.
  Kundershtari i forte te forcon.Fatkeqsisht Ne nuk jena kundershtare te askujt.
  Ne ,pa shtylle korrizore, i servilosena te gjitheve qe na bajne lajka,dhe na hedhin nji kocke.Popull Shqiptar me ZERO karakter,pa autoritet dhe lapanxhoz.
  Zorraxhijne e bithlepires te Turqeve,Italianeve,Jugosllaveve,Ruseve,Kinezeve dhe sot Internacionalepires.
  Askush nuk na respekton si komb,sepse nuk e meritojme.

 9. Kur fitoi “Pavaresine” Kosova, thashe qe ja hodhem! Kisha idene se do jua merrnim serbeve ne kthese. Do ishim 1-shat e Ballkanit. Por kur erdhi Merkel ketu, dhe ky bariu i tufes mavi i perralliste brockulla post-impresioniste, menjehere ndrova mendje.

  Nuk behemi dot komb prej verteti ne ! Jooo!!! Se zgjedhim per te na drejtuar ca barinj, qe vetem tallin trapin me gjene e gjalle! Dhe populli yne pellazg, trim dhe paqedashes, me i vjetri ne Evrope (sic na kane thene), akoma kujton se sapuni eshte djathe!

  Sa per serbet, per veten e tyre, i lumte! Kosoven nuk e leshojne, para nesh jane, me EU mire e kane, me Rusine po ashtu. Dine ta dredhin. Por kryesoja eshte se nuk zgjedhin klloune ne krye!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu