• |
ide | kryesore

8 kg kokainë në makinë/ Arrestohen dy shqiptarë në Itali, si e fshihnin drogën

Arkiva, Lajme, Të fundit

Dy shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë italiane pasi janë kapur me 8 kg kokainë.

Agjentët e policisë ngritën dyshime mbi praninë e një automjet tip Seat Altea XL me targë polake drejtuar nga një burrë, i cili lëvizte nëpër rrugët periferike të qytetit të Senigallia.


Makina u bllokua në një shesh përgjatë rrugës Arcevian, ku shoferit shqiptar iu bashkua një punëtor me të njëjtën kombësi.

Kërkimet e imtësishme të kryera në automjet dhe më pas, në shtëpinë e punëtorit kanë lejuar policinë të gjejë 8 kilogramë kokainë (7 pako prej 1.150 kg secila) të fshehura brenda një fundi të dyfishtë të bërë nën sediljet e pasme, nën bagazhin e makinës.

Mjeti drejtohej nga një 33 vjeçar. Vendi i fshehjes së drogës u hap në mënyrë elektronike nga një pajisje elektrike e ndërtuar ‘ad hoc’ dhe që aksesohej me telekomandim.

Së bashku me drogën, u gjetën 5,000 euro, plus 1.300 euro të tjera që shoferi i mbante në xhep. Gjithashtu edhe 3 telefona celularë dhe një navigator u gjetën në pjesën e poshtme të dyfishtë.

1 Comment

 1. Hola, buenos dias, ¿quiere mas ventas, clientes, suscriptores, difusion o lo que sea que necesite su empresa?

  Marketing directo puede ser la diferencia, hacer algo diferente a veces es la clave de diferenciarse de sus competidores, en estos tiempos dificiles.

  Tenemos una base de datos de paginas web que mediante su formulario de contacto usted puede hacer llegar su mensaje y su pagina web. Es perfecto para empresas que vendan productos en su web y que hagan envios, nosotros solo ponemos su mensaje delante de sus posibles clientes igual que lo acaba de recibir usted sin filtros ni spam, Marketing directo.

  Si esta interesado tansolo escriba a esta direccion de correo con el sujeto tarifas y le informare. Gracias
  [email protected]
  Atentamente
  Marketing Directo

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu