• |
ide | kryesore

“Liria nuk është kurrë më shumë se një brez larg zhdukjes”, çfarë thotë Basha

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha e ka nisur mëngjesin e sotëm me një shprehje të ish-presidentit të SHBA-së Ronald Regan.Basha ka publikuar në Twitter një foto të Reganit dhe një thënie të tijën si diçiturë, mesazhi i të cilës është se liria e çdo vendi apo çdo individi nuk trashëgohet, por fitohet.

“Liria nuk është kurrë më shumë se një brez larg zhdukjes. Ne nuk ua kaluam atë fëmijëve tanë përmes gjakut. Duhet luftuar dhe mbrojtur”.foto galeri


Regan ka qenë presidenti i 40-të i Amerikës, dhe ka shërbyer si i tillë në vitet 1981-1989.

18 Comments

 1. Ne shqiptaret jemi te vetmit per te cituar te tjeret. Degjoni fjalimet ne parlament dhe do habiteni sa citime te njerezve te shquar permendin deputetet tane , thua ti se ata kane lexuar aq shume .

  Ne te gjitha fjalimet ne parlament degjon frazen ‘ SE SIC KA THENE DHE ……. ”’
  Por jo vetem deputetet , dhe gazetaret, analistat etj etj etj ..
  Aman po ti pyesesh me shume mbi personin qe citojne , per jeten e tij , cfare ka bere ejt etj etj .. do mbeten memece .

   1. Liu po gabon, Luli është fitues, nesër do të jetë vonë për ty, filloi e bëji edhe lULIT LËPIRJE SIÇ I KE BËRË EDVINIT, dhe do të vazhdosh të marrësh edhe me lulin pagesa si parrazit në kurriz të njerëzve punëtorë.

 2. Figure madhore ka gjetur per ti marre citatin. A thua se po citon Dierion apo Ajnshtajnin. Regani ishte thjesht nje aktor karagjoz filmash western dhe nga te gjithe presidentet e amerikes mund te krahsohet vetem me kete aktualin.
  Filozofi fitimtare, bravo Lyli.

  1. Regani ishte nje aktor medioker por nje president i madh . ne kohen e Reganit u bene shume ndryshime dhe ekonomia amerikane kapi pikun .

   1. Bravo për njohuritë e gjithanshme që paske, shkrimi është për aktorë apo për politikanë, thënia e Reganit është për kinemanë apo për politikën?

    Nqs nuk ke ndonjë gjë më të mirë se artikulli për të thënë hesht!

  2. Ke të drejtë, në fakt mami yt kurva duhet ti kishte sugjeruar, psh këtë Dieron ku në pidh të mamit e gjete se nuk e paskëshim njohur më parë?

 3. Lulzim Basha, lideri politik që kurrë nuk hoqi një valle të vetme, por vetëm i shkoi pas kundërshtarit, nuk arriti të shprehë sot as formalisht përkrahje për kërkesën më instituese, më të artikuluar dhe më të pranishme gjatë muajve të fundit – atë të hapjes së listave të kandidatëve për parlamentin e ardhshëm. Ndërkohë që Rama hoqi dilemat e fundit, duke u pozicionuar më në fund në favor të aktit më emancipues që lidhet me zgjedhjet dhe produktin e tyre, Basha nuk arriti të thotë diçka më të mirë për listat, sesa “ta vendosë populli me referendum”.I pa dituri te te paditurit do kullose

 4. Ronald Reagan, njeriu qe e shpetoi dhe avancoi lirine ne bote edhe per nje gjenerate. Tashme liria eshte nen sulm si kurre me pare dhe vetem gjigande si Reagan mund ta mbrojne. “Mr. Gorbachev tear down this wall”! Ndryshimi eshte qe Gorbachovi ishte shume me i arsyeshem se keto marksistet re sotem mendje-shkume qe duan te rrenojne qyteterimin.

 5. Lulush kesaj i thone Stambolli digjet e K…….va krihet . Ti flet sikur ketu eshte cdo gje normale . Jo more zotni jo mori Lulush ketu nuk funksionon asnje institucion dhe pergjegjes je dhe ti.

 6. Shkrimtari austriak: Shqiptarët, njerëz që e kanë passion spiunllëkun, militantizmin dhe konspiracionin,lepirjen per ju rracen shpellkare e cecene flet ky austriaku ju ja prishni imazhin vendit

 7. Lyl kamarieri paska citu Reaganin per lirine!!!!

  Lyli qe erdhi ne PD pa asnje kontribut dhe qe vazhdon ta kete nje kembe ne Tirane e nje ne Hollande.
  Lyli qe e mori partine gati, me te vetmen merite se eshte shoku Argites.
  Lyli qe hoqi nga kryesia te gjithe ata qe mund ti benin konkurence dhe vuri Klevisin dhe Saitin.
  Lyli qe shkateroi strukturat vendore te PD dhe emeroi njerezit e vet.
  Lyli qe nxorri njerezit nga cadra, qe i terhoqi nga protestat, qe lejoi zgjedhjet
  Lyli qe ka 8 vjet deshtime dhe asnje pergjegjesi.
  Lyli qe ka frike me dal me emra para popullit po vazhdon e mcifet mbas sigles se PD

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu