• |
ide | kryesore

(VIDEO) Çfarë mund të ndërtohej me 109 milionë eurot që i duhen paguar Bechettit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-Avokatja e Shtetit, Ledina Mandija thotë se Edi Rama vendosi interesat e tij personale mbi ligjin dhe vendin, ndërsa shqiptarët duhet të paguajnë gjobën 109 milionë euro ndaj biznesmenit italian, Francesco Bechetti.


Duke e konsideruar një krim, ajo thotë se dëmi ekonomik i shkaktuar nga Edi Rama po e vret ekonominë.


Duke publikuar një video, Mandia tregon se sa shkolla dhe spitale mund të ishin ndërtuar me këto para.

Reagimi i plotë:

Kryeministri në ikje po dëmton çdo ditë interesin publik. Lufta e tij personale me sipërmarrësin italian Francesco Bechetti do t’u kushtojë të gjithëve shqiptarëve plot 109 milionë euro!

Edi Rama vendosi interesat e tij personale mbi ligjin dhe interesat e vendit dhe për dëmin që ai u shkaktoi shqiptarët e varfëruar duhet të paguajnë gjobën 109 milionë euro, në vend që këto para t’i mbanin për vete.

Ky është krim. Dëmi ekonomik i shkaktuar nga Edi Rama po e vret ekonominë dhe po zbraz xhepat e shqiptarëve.

Shikoni sa familje dhe biznese mund të ishin ndihmuar me kaq shumë para! Sa shkolla dhe spitale mund të ishin ndërtuar? Sa njerëz mund të ishin ndihmuar? 👇

14 Comments

 1. Kjo eshte nje skeme e kryer ne bashkepunim per te vjedhur para nga buxheti i shtetit. Artificial konflikti dhe te gjitha me pas. Ku ka me mire se te vidhet me vendim gjyqesor dhe keto para te dalin jashte shtetit. Duhet hetuar.

 2. Eshte loje

  Po kjo ishte loja hahahaahhhahaha

  Do i ndajne bashke leket. Nje mafioz italian dhe nje plehre lryeminister

  Hidrocetrali nuk kishte shans te behej nga becheti , i duhej nje naskarallek per tia hedhir dhe gjeti maskarain perfekt. Edi ramen.

 3. Kryeministri qe shperdoron miliarda Leke sikur te ishin te tijat,deklaroi se te gjith ata qe nuk paguajn
  eneregjine,do te denohen!Dhe drejtesia rreagoi menjehere,nje qytetare shqiptare u denua per
  kamatvonesen e energjise elektrike 28 mije Leke te vjetra,dhe nga turpi vari veten ne burg.Qytetari u
  denua me burg per 28 mije Leke,ndersa ndersa Kryeministri qe ka shperdoruar 152 miliard Leke,
  5 428 571 herë me shumëse ai ,nuk denohet!

 4. SEKUESTROJE PASURINE EDI RAMES DHE FAMILJES SE TIJ,PLUS EDHE ZAGARETEVE TE TIJ YMER GELBAZA KELLIRES CAP BOLES ,KOL SALLAKUT ETJ ETJ thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA DHE CARLO BOLJA NUK I POSTOJN KETO INFO DHE VIDEO FARE

 5. Te njeten skeme perdori Bechetti dhe me Deutche Bank, pra muk eshte hera e pare. Perse shtetit shqiptar nuk shkon te shikoje se cfare punimesh ka kryer ky ne ate “hidrocentral” fantazme. Si mund te marri dikush demshperblim per nje pune te pakryer, ndodh vetem ne Albanistan me kryeminister Ramazan

 6. Perse jeni kaq te kufizuar dhe merreni vetem me Ramen. Cfare do te ishte te bere sikur Berisha te mos anulonte trenin elektrik. Pagesa qe ben shqiptaret 40.000.000 dollare. Prishja e marreveshjes me CEZ 100.0000.000 euro. Zogu i zi 5.000.000 euro.Piramida 5.000.000 euro. Dhe nuk mbaron me kaq. Keta politikane po na rrjepin.

 7. Sa po kan fituesit e gjyqeve qe ky shkerdhata km ka prish pallate,biznese,shtepi,rruge, dhe qar i kane bere hije ketije gedalle gomar e ka shkaterruar me injorantet e vet, gje qe do e paguajm ne si frengu pulen mo dashte zoti dhe ja merr jeten e me te dashurve te tije tjeter gje s dim ti themi ketij plehu sepse dhe shum vite do paguajm ne per ket plere qe qelbi mbar Shqiperine.

 8. Ceshtja nuk shtrohet sa shkolla e spitale do ishin ndertuar me ato para nqs nuk do ti shkonin

  Bechettit, sepse pergjigja do ishte mjaft e thjeshte : ASNJE. Ato para do beheshin bileta

  avionesh e carterash dhe fatura 1000 euroshe nata te hoteleve nga lukunia e Gjonajve e Maznikeve

  ,ato do beheshin luks qeveritar per mbledhje jo ne zyrat e shtetit por neper hotele e plazhe, ato do

  beheshin kolltuqe e makina luksoze per bythet e vampireve qe po i pine gjakun Shqiperise anemike,

  ato do beheshin vila e hotele per rilindasit e pangopur, ato do shtonin zerot ne kontot ne parajsat fiskale

  te pushtetareve tane te pashpirt, dhe ndoshta do permiresonin edhe gjendjen financiare te ndonje

  ambasadori si mirenjohje ndaj miqesise amasadoro-qeveritare.

  Ceshtja shtrohet cfare shteti ,kushtetute e ligji kemi ? Cfare institucionesh kemi. A kemi sundim te

  ligjit apo sundim te te fortit. A kemi barazi para ligjit apo ligji eshte nje mjet ne duart qeveritare per te

  xhvatur popullin ose me sakte per ti plackitur.

  Se ja bie fjala : Per 30 euro (38000 leke te vjetra) rilindja futi ne burg dhe e coi ne vetvrasje nje

  familjar qe nuk i kishte paguar faturen e dritave. Askush nuk beri ze,as bota nuk u shua se nje fakir

  dha shpirt ne duart e drejtesise rilindase sepse shteti ka ligje dhe ligji e futi ne burg edhe pse per

  30 euro. Ligji nuk ka shpirt ashtu si rryma elektrike qe nuk e pagoi po e preke pak te fundos ne

  burg ose ne varr. Per 30 euro. Nje shaka e vogel e ligjit te rilindjes qe i mori jeten familjarit.

  Por ne qoftese kemi shtet te vertete ,me drejtesi te vertete, me institucione te verteta, me popull

  te vertete qe nuk e duron pabarazine deri ne ekstrem, dhe do e masnim me te njejttin kut demin

  e shkaktuar atehere do kishim nje llogari te thjeshte nga ato qe cdo femije i fillores di te beje:

  109.000.000 euro : 30 euro = 3.633.333 ( TRE MILION E GJASHTEQIND E TRIDHJETETRE MIJE

  E TREQIND E TRIDHJETE E TRE).

  Pra KM e ka cenuar, shkelur, percmuar ligjin 3.633.333 ( tremilionegjashteqintetridhjetetremijeetre-

  qintetridhjetetre here me shume se ai fakiri qe 30 euro i kushtuan jeten nga ligji i maliqit rilindas.

  A do te dije populli yne i urte e paqedashes ta beje kete llogari sa nje femije i fillores ?

 9. PSE NUK JA MBYLL CARLO BOLES Report TV ,Ne FAKT ESHTE TV E EDI RAMES,CARLO BOLJA VETEM LEPI DHE LEH SI ZAGAR I TREDHUR thotë:

  CARLO BOLJA DHE YMER GELBAZA KELLIRA DHE KOL SALLAKU NUK FLASIN FARE ,SE JU KA MBETUR LLAPA NE BY**TH TE EDI RAMES

 10. Mos i sugjeroni indirekt Ramavirusit se c’fare mund te ndertonte, se me parate e droges dhe te llumit oligark i nderton dhe krenohet me to malukati.

 11. 120 milion euro demi i shkarkuar nga qeveria Berisha ne rrugen rreshen-morine te lene pergjysem, ca mund te beheshin me 120 milion?

 12. DENOJENI PALLOSHIN PER DEM EKONOMIK . 109 BEGETI + 17 MILION EURO VJERRI I BASHES BEJEN 126 MILION EURO DEME . AI TJETRI PER 12 MIJE LEKE TE VJETRA VDIQ NE BURG EDHE ATO NUK I KISHTE VJEDH SE U AKUZUA KOT KURSE KY KURVA MUND TE VENDOS APRIORI , TI SHKAKTOJ DEME SHTETIT DHE TE RRIJE I QETE? DENOJENI ME BURG KETE KEURVE DHE BIJ KURVE DHE HIDHJANI ÇELSAT NE DET .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu