• |
ide | kryesore

Berisha: Pse Rama mashtron me bajpasin e Tepelenës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas vizitës së Kryeministrit Edi Rama në Tepelenë. Në një postim në mediat sociale, Berisha shkruan se Rama ka gënjyer publikun sot kur ka thënë se ka inauguruar bajasin e qytetit, pasi rruga e re është shtruar mbi segmentin ekzistues.


Berisha shkruan se prokurimi i rrugës është bërë që në vitin 2009 dhe ka qenë projekt bashkë me Levan-Tepelenë.


“Me kete rast i them Edvin Hajdutit se projekti i Bajpassit te Tepelenes ekziston dhe sipas atij projekti rruga nga Gjirokaster kalonte pa hyre ne Tepelene me ure ne anen tjeter te Vjoses dhe rikthehej ne aksin e rruges Tepelene – Memaliaj”, – shton ish-kreu i qeverisë.

POSTIMI I PLOTË

Nje genjeshter me bisht dhe vjedhje taze e Edvin Hajdutit prej 22.8 milione Euro!!!! Sot Edvin Hajduti vizitoi baypassin e Tepelenes! Cila eshte e verteta.

1-Segmenti i rruges qe serviret duke mashtruar si baypass nuk eshte baypass por eshte fiks ne trajektoren e rruges se meparshme.

2-ky segment eshte prokuruar si segment i rruges Levan – Tepelene qe ne vitin 2009 3-Traseja e tij perfshi ketu zgjerimin edhe me soleta mbi Vjose te nje pjese te tij te shkurter ka perfunduar para zgjedhjeve te vitit 2013 dhe kete e dine qindra e mijra udhetare qe kane bere rrugen Levan – Tepelene para dhe pas qershorit te vitit 2013.

Kjo eshte nje pafytyresi por kur nuk ke fytyre si puna e Edvin Hajdutit e fyen pafytyresine ta quash te tille. 4-Por ajo u perfundua plotesisht vetem 7 vjet me vone dhe vetem e vetem per te vjedhur 22,8 milione euro ne nje kohe qe ajo duhet te perfundonte brenda shumes se prokuruar te rruges Levan – Tepelene.

Kjo eshte nje vjedhje dhe nje genjeshter e neveritshme. Ne foto keni Edvin Hajditin dhe Termet Peçin qe festojne perfundimin pas 7 vitesh te nje segmenti rruge 2,3 km me trase plotesisht te perfunduar para qershorit te vitit 2013.

PS: Me kete rast i them Edvin Hajdutit se projekti i Bajpassit te Tepelenes ekziston dhe sipas atij projekti rruga nga Gjirokaster kalonte pa hyre ne Tepelene me ure ne anen tjeter te Vjoses dhe rikthehej ne aksin e rruges Tepelene – Memaliaj. Projekti nuk u zbatua sepse autoritetet e Tepelenes kundershtuan me te drejte pasi e demtonte ekonomikisht qytetin e Tepelenes.

8 Comments

  1. O Sali ti je si zogu bishtlekundes qe nuk ka lene zall te lumit pa i bere glasen. Preve shirita inagurimi rrugesh duke hedhur dy lopata zhavor dhe ne fund deklarove se kishin perfunduar 10.000 km. rruge.

  2. Po c’bai leshi..!? Para nje jave kalova andej dhe e kishin devijuar kalimin neper qytet se po beheshin punime. Ishte thjesht zgjerim i rruges qe ka qene

  3. Po pse mor kriminel hajdut nuk e mbarove ti thua se ka pas projekt por prap rrugeve e le projektin,projektet e adil carcanit po flet o lugat salih karaxhic berisha

  4. Të besosh se “Lulzimi do të bëhet kryeministër” apo dhe se “ai do të bëjë shtetin ligjor”, është njëlloj sikur të thuash “Doktorri nuk ka qenë asnjë ditë komunist, por ka lindur demokrat”

  5. Q.r., inaguron akoma rruget e Saliut! Pas 7 vjetesh?!?!! Si s’te vjen zor nga vetja mer plak? Ik sa je ne kohe o Rame se ndoshta historia do te japi nje vend icik me te mire se Haxhi Qamili dhe Esat Toptani. Po vazhdove edhe keta te dy do duken heronj para teje. Mire i paafte dhe mashtrues, por kur inaguron 2 km pas 7 vjetesh dukesh dhe pak si zgjebs o bos.

  6. Të besosh se “Lulzimi do të bëhet kryeministër” apo dhe se “ai do të bëjë shtetin ligjor”, është njëlloj sikur të thuash “Doktorri nuk ka qenë asnjë ditë komunist, por ka lindur demokrat”Bravo neri ti e ke hallall supen e salihut me lakuriq ti je virus me agresiv se je nje skuth i vertete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu