• |
ide | kryesore

MSH: Situata në spitalin Infektiv e rënduar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë në njoftimin e sotëm bëri me dije se situata në spitalin infektiv vijon të paraqitet e rënduar.

Në 24 orët e fundit ka shtim të pacienteve të shtruar, ku aktualisht janë 85 pacientë në spital, 10 pacientë janë në terapi intensive dhe 4 prej tyre janë të intubuar, në gjendje të rëndë.


Shpërndarja gjeografike e rasteve të reja është si vijon: 41 raste në Tiranë, nga 9 raste në Shkodër, Kavajë, 7 në Korçë, nga 6 raste Pukë, Lezhë, nga 5 raste Durrës, Kurbin, nga 4 raste në Krujë, Mirditë, Tropojë, 3 në Fier, nga 2 raste në Kolonjë, Lushnje, Vlorë, Mat, dhe nga 1 rast në Memaliaj, Ura Vajgurore, Pogradec, Kamëz, Berat, Elbasan.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 68 qytetarë, duke e çuar në 2014 numrin e të shëruarve që nga fillimi i epidemisë.

3 Comments

  1. po 3 muaj me miletin neper shtepira cfare bete apo ja futet gjumit , ndonje konsulte me koleget ne bote , apo hajde se na ruan zoti , as kapacitetet spitalore nuk i keni rritur ,e mileti ka fajin pastaj

    1. Ja sa te bejme ligjin per zgjedhjet per te dyten here pa do ta shoç. Do dal babai nga Surreli e do tia beje rrup sup covedit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu