• |
ide | kryesore

(VIDEO) Albin Kurti akuza Hashim Thaçit: E mori karrigen e Presidentit me vete para Prokurorisë Speciale, Hoti vegël e tij

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Albin Kurti ka sulmuar Hashim Thaçin për faktin që shkoi si President para Prokurorisë Speciale në Hagë.

Thaçi është duke u intervistuar para Prokurorisë në Hagë për aktakuzën e ngritur për krime lufte në ’99, por Kurti e akuzon atë për karrigen e Presidentit.


Për më tepër Kurti thotë se kryeministri aktual Avdullah Hoti është vetëm një vegël e tij.

‘’Në bazë të nenit 131 të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, gjendjen e jashtëzakonshme e shpall presidenti, dekreti i të cilit duhet të marrë pëlqimin në Kuvend. Pse kjo qeveri na kërcënon me shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme? Çfarë pune ka ajo me këtë shpallje? Vetëm një shpjegim e ka kjo: kryeministri koti është zëdhënës i presidencës, vegël e Thaçit, e i cili karrigen e presidentit të Republikës e mori me vete para prokurorisë speciale në Hagë.’’- shkruan Kurti në reagimin e tij.

5 Comments

  1. ALBIN KURTI KRYEMINISTER,DITMIR BUSHATI PRESIDENT,KOSOVA NE EUROPE VITEN TJETER thotë:

    DULLA KOTI DHE ISA MORINA NUK JANE VEGLA POR ZAGAR TE TREDHUR NGA HASHIM THACI DHE BATON HAXHIU

  2. PO NGORDHI ISA MORINA ,HASHIM THACI ,DULLA KOTI DHE EDI RAMA SO TE SHPALLIN DITE ZIE SE NGORDHI NJA ZAGAR PRO SERB thotë:

    PO TE KONTROLLOJE SHTEPINE E ISA MORINES DO TE GJEJE BREKET E HASHIM THACIT DHE BATON HAXHIU NE QDO CEP, DHE DO GJEJE EDHE NOJ FLAMUR SERB DHE FOTO ME RRAHMAN MORINEN,GJITHE ASHTU PO TE KONTROLLUAR SHTEPINE E YMER GELBAZA KELLIRES ,KOL SALLAKUT DHE CARLO BOLES DO TE GJEJE BREKET E EDI RAMES KUDO,ZAKONISHT KUR KA NEVOJE PER LETRA HIGJENIKE EDI RAMA ATY SHKON

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu