• |
ide | kryesore

Britania e përzuri, shqiptari kthehet me kamion me të dashurën

-Instant, Arkiva, Lajme

Një shqiptar i cili u dëbua nga Britania e Madhe dhe vendosi të shkojë sërish me dokumente të rreme, është kapur dhe është dërguar në gjykatë.

Mediat britanike shkruajnë se Edison Lici u soll në Shqipëri, pasi u kap me drogë, por shkoi përsëri në Britani me kamion dhe u vendos në Uells, ku mori dokumente false italiane dhe u përpoq që të merrte leje qendrimi në Mbretërinë e Bashkuar.


Skema e falsifikimit u shkatërrua dhe u vu re se letrat e tij ishin false. Në shtator të vitit 2018 Lici u depërtua në Shqipëri pas një dënimi penal në qershor të po atij viti.

Hannah George, tha se brenda gjashtë muajve të pandehurit kishin shkelur urdhrin e dëbimit duke u futur përsëri në Mbretërinë e Bashkuar pasi siç duket ishte rikthyer në vend në pjesën e prapme të një kamioni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu