• |
ide | kryesore

Nga kolla te vështirësitë në frymëmarrje, ISHP tregon simptomat e koronavirusit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Instituti i Shëndetit Publik tregon disa nga shenjat e koronavirusit, ndërsa iu bën thirrje qytetarëve të bëjnë kujdes, si dhe të kërkojnë menjëherë ndihmë mjekësore, nëse i shfaqin ato.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, ISHP thekson se disa nga shenjat e Covid-19 janë: kollë, temperaturë, ethe, dhimbje muskujsh, vështirësi në frymëmarrje, dhimbje fyti, humbje të shijes dhe nuhatjes.


Sipas ISHP, simptomat variojnë nga të lehta deri në forma të rënda, dhe shfaqen 2-14 ditë pas ekspozimit ndaj virusit Covid-19.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu