• |
ide | kryesore

(VIDEO) “Rama në luftë me shqiptarët për pasurinë e tij dhe të oligarkëve”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Grida Duma denoncoi sot me video në Facebook atë që e quan braktisje të qytetarëve nga qeveria.

“Edi Rama është në luftë me shqiptarët që i vjedh dhe dhunon për pushtetin dhe pasurinë e tij dhe të oligarkëve të tij” shkruan Duma në statusin që shoqëron videon në rrjetet sociale.


Teksti në video: 

Pasi përdori një strategji terrori, Edi Rama hodhi poshtë sakrificat e qytetarëve dhe sipërmarrjeve. Nga mungesa e testimeve spitalet u shndërruan në qendra të përhapjes së COVID-19.
Shqipëria është vendi me numrin më të vogël të testimeve në rajon!

Edi Rama e përdori pandeminë për qëllime korruptive. Duke provokuar konflikt dhe përplasje me qytetarët për t’u shërbyer oligarkëve dhe interesave klienteliste! Sot Edi Rama fajëson qytetarët për dështimin e tij. Por pandemia ka dalë jashtë kontrolli, për shkak të babëzisë së Edi Ramës, për tendera sekret dhe koncesione korruptive!

Miliona euro shkuan për oligarkët, ndërsa ndihma ekonomike për qytetarët ishte më e vogla në Rajon!
Sepse Edi Rama përpara shëndetit të qytetarëve zgjodhi klientët e tij!

16 Comments

 1. Flini o popull i mbaruar e i tredhur flini. Se dhe pak do vijn tu perdhunojne ne shpi shoket e rilindjes bashke me grate e morat

 2. Ne momentin qe demoni i zi, rama, do te dale, per here te fundit, nga derra e Kryeministrise, atehere cdo gje eshte kollaj fare, nevojitet vetem nje prokuror i zakonshem rrethi, i shkalles se I-re (fare i zakonshem dhe fare ordiner), per t’ia vene byzyllyqet, trimit, jevgjitit-llacifac, rama, pastaj do te shikoni sesi do te shkrihen si kripa ne uje, ridhjerreja-krimi-oligarket, ne sekonde, sikur s’kane ekzistuar fare.
  Vetem te dali nga Kryeministria, vampiri rama, armiku i shqiptareve, pastaj cdo gje, cdo krim, cdo pasuri e vjedhur, cdo llogari, gjindet kollaj, kollaj fare, do te tregoj dhe do t’i nxjerrin edhe qumeshtin e te semes, leri paret dhe pasurite e vjedhme, e kane bere burra me te mire, jo me ky pederast.

 3. Kur te vin demokratet…. Do jua marin te pasurve e do jua kthejn te varferve….
  🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔
  Prit pak.
  Kush e ka then me pare kete?
  Hajde mere vesh se kush eshte komunisti.

 4. Grida suma po dhe ti me mut se ky muti moj kurve XXXXXXXXLLL shko q*hu me salianjin e me shok se krejt ju jeni maskarenj qe duheni te vriteni me buk ne goje

 5. Ore si sdel ndonje karderr qe t ja numuroj ne lule te ballit ketij skizofrenit te Surrelit qe te shpetijme njehere e pergjithmon nga ky lugat.

 6. Duke dashur të prishin marrëveshjen e 5 Qershorit, apo duke paralajmëruar “trazira dhe kaos” në gjithë vendin, ish-opozita e vjetëruar e tranzicionit, po tenton të mbajë peng të ardhmen e vendit, Parlamentin e Shqipërisë, procesin e integrimit dhe reformave europianizuese. Zgjedhjet e 2021, natyrisht do të nxjerrin jashtë skenës politike, kryetarët parazitë dhe partitë e tyre tranzitore, për ti hapur rrugën një epoke të re civilizuese, dhe marshimit të pandalshëm të Shqipërisë drejt BE.Kjo grida u martua me salianjin o shpellkare te salihut?

 7. Lajm propagande per Stalini-in, ari-n, Mutin e Kristaqit dhe gjithe idiotet e ketij forumi qe do ta kishte zili edhe Enver Hoxha.

 8. Motren gruan dhe mamken o i pa emeri mavi te kuvellsha edhe femijet e djepit .o moter dhe grua qire se ma ke marre ne goje perseri

 9. Biografet e sigurimit qe akoma militojne ne partine e rilindur te tyre, shpifin e na e bejne priftin me barre, vetem, e vetem per te larguar vemendjen nga rrealiteti qe zonja opozitare po e tregon me ze e figure qe kush, e ke keni ne krye ju zagaret rilindas , qe akoma punoni, mendoni si sigurimsat e rraces suaj. Per vidijon a ke gje ndonje koment levdues per maskara Ramen, apo jane me te keqij ata qe i vene ne dukje dobesite, veset, e maskaralleqet qe ben e ka bere.Po te jete per anti mendimin tend, hidhi nje sy te shkuares XHacka, apo rruspave te tjera qe i ka rrjeshtuar idioti, se do dalesh me objektiv se sa komenti qe ke bere ti si gjithemone humba emeri.

 10. STALIN’ mos e prish fjalorin, ruaje vokobolarin me shume me llogjike, se keta krimbat e halese, apo letrat higjenike rilindase jane ne intesitet te sulmeve e shpifjeve qe te na largojne nga mendimet tona ne komente. Ata e kane vertetuar se kush, e nga jane, prandaj jepu faktet, e ate qe mendo. Edhe mua me ofendojne por ua kam dhene reston mbi ate gen, apo hibrid qe kane ardhur. Me te poshter mos u grind me banalitet, por jepua pasqyren qe te shohin vehten sepse jane c;mendur si kapua idioti i tyre. Vazhdo rrugen qe ke nisur se ata jane ne rrepire e keshtu do na sulmojne. Suksese mbi bandat e hajdutet narkomae, qe perfaqesohen nga keta e partia hibride.

 11. XIXA,
  te kerkoje ndjese qe nuk te kame futur ne listen e komentuesve te ketij forumi, ku jo vetem nga reagimi yt por edhe per nga cilesia e komenteve ti meriton te ishe ne krye te saj. Persa i perket Stalinit mos u lodh kot ta edukosh, vetem meshiroje mbasi ai eshte prodhim incesti dhe nuk njeh fjalor tjeter.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu