• |
ide | kryesore

4 viktima me koronavirus, mes tyre një vajzë 21 vjeçe

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

4 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në vend nga Covid 19. Mes tyre edhe një vajzë 21-vjeçare.

Ky ishte një rast i paprecedentë fataliteti në moshë kaq të re. Lapsi.al mëson se vajza kishte sindroma metabolike.


6 Comments

 1. Latë nam o kriminela nuk ju beson më askush për Covidin do ju djegin të gjallë kur ta kuptojnë të gjithë sa mashtruesa ordinerë dhe kriminalë jeni!

 2. Sindroma metabolike është një grup i gjendjeve – presioni i lartë i gjakut, sheqeri i lartë në gjak, yndyrë e tepërt trupore rreth belit, dhe nivelet e larta të kolesterolit ose triglicerideve – që paraqiten së bashku, duke rritur rrezikun e sëmundjeve të zemrës, goditjes në tru dhe diabetit.

  ➡️Pasja e vetëm një prej këtyre kushteve kontribuon në rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve dhe rreziku është më i lartë nëse:
  🔺keni rritje të presionit të gjakut
  🔺nivele të larta të insulinës
  🔺yndyrë të tepërt të trupit rreth belit
  🔺nivele anormale të kolesterolit në gjak
  🔺nivelet më të larta se normalja të triglicerideve në gjak

  Ajo nuk ka vdek nga virusi po nga ment e kokes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu