• |
ide | kryesore

Numërohen mbi 1/3 e votave në Maqedoninë e Veriut, garë e fortë mes rivalëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut ka numëruar gati 36.78% të votave. KSHZ i ka publikuar rezultatet në zyrat e saj pasi faqja online nuk punon.

Nga 2277 vendvotime të përpunuara LSDM dhe koalicioni i saj “Mundemi” ka marrë 36.78% të votave e ndjekur nga VMRO-DPMNE me 35.75%.


Më pas vijnë partitë shqiptare me në krye BDI që ka 10.34% të votave, koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa me 8.13%, PDSH me 1.33% dhe koalicioni “E Majta” me 4.16%. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu