• |
ide | kryesore

Përplasje në Elbasan/ Nuk i ndalojnë policisë, thyejnë xhamin e furgonit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një automjet i ‘Shqiponjave’ është dëmtuar gjatë një operacioni për kapjen e shpërndarësve të drogës në Elbasan. BalkanWeb shkruan se disa persona të dyshuar si shpërndarës droge nuk u bindën ndaj urdhrit të Policisë dhe është dashur forca për shoqërimin e tyre.

Gjatë këtyre kundërshtimeve është thyer dhe një nga xhamat e furgonave të ‘Shqiponjave’ teksa personat e dyshuar janë shoqëruar.
Ngjarja ka ndodhur tek Ura e Zaranikës dhe gjithë përplasja ndodhi pasi të dyshuarit tentuan të largoheshin dhe jo t’i binden urdhrit të efektivëve të Shqiponjave për të ndaluar.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu